Warsztaty endoskopowe w Londynie z udziałem dr hab. n. med. Michała Spychalskiego!

Jako Szpital z całego serca wspieramy naszych Specjalistów w ich rozwoju!

Przynosi to nie tylko uzyskiwanie przez nich nowych umiejętności i ich osobisty rozwój – co w medycynie jest bardzo istotne – ale również umożliwia wzbogacanie o nowe, najlepsze praktyki całego naszego zespołu! W konsekwencji pozwala to na stałe podnoszenie jakości, bezpieczeństwa i komfortu naszych Pacjentów!

Świetnym dowodem na tego typu działania były listopadowe warsztaty endoskopowe King’s Live w których – na zaproszenie Amyna Haji, Dyrektora Chirurgii King’s College – uczestniczył reprezentując nasz Szpital dr hab. n. med. Michał Spychalski, kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach o którym więcej przeczytacie tutaj: https://www.szpital-brzeziny.pl/bariatria/

Była to 14 edycja wydarzenia, będącego jednym z ważniejszych spotkań endoskopowych. Jak wspomina sam dr Spychalski: „Ponad 300 osób na miejscu, kilkaset oglądających nas on-line. Wspaniała atmosfera, choć nie dało się uniknąć presji. A wszystko ze względu na tegoroczny dobór międzynarodowych ekspertów. Prof. Toyonogą jest jednym z pionierów ESD w Japonii, a dr Hayashi uczył mnie podstaw ESD (2013/Yokohama). Wykonywanie równocześnie zabiegów z tą dwójką nie było łatwe. Trzy sale endoskopowe, trzy operacje transmitowane na żywo, 2 godziny ciężkiej pracy… Szczęśliwie udało się wykonać endoskopowe usunięcie dużego polipa esicy z wykorzystaniem zewnętrznej trakcji, a następnie zamknąć ubytek zestawem Boston Overstitch. Szczere gratulacje od uczestników oraz moich mentorów z Japonii zostaną ze mną na długo…”

Dodatkowo dr hab. n. med. Michał Spychalski, uczestniczył w kursie ESD (ESD to endoskopowa metoda leczenia wewnątrzśluzówkowych nowotworów żołądka, w tym wczesnego raka żołądka) ucząc dwójki młodych lekarzy z Londynu tej trudnej techniki oraz asystował Amynowi Haji, Dyrektorowi Chirurgii King’s College w innowacyjnym zabiegu termoablacji guza jelita grubego – zupełnie nowej, być może przełomowej technice leczenia zaawansowanych raków jelita grubego.

Jakby tego wszystkiego było mało, na sam koniec pobytu w Londynie dr Spychalski uczestniczył w wykładzie prof. Reem Sharaihy o bariatrii endoskopowej połączony z pokazem techniki endoskopowej gastroplastyki. Prof. Sharaiha jest jedną z prekursorek ESG w Stanach Zjednoczonych, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w tej technice. Podsumowanie mogło być tylko jedno – „Świetny wykład, rewelacyjny zabieg”

Gratulujemy dr hab. n. med. Michałowi Spychalskiemu, kierownikowi Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach dobrego, merytorycznego i inspirującego w wiedzę i doświadczenia czasu! Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenia zaowocują w dalszej praktyce i pomogą również naszym Pacjentom! 👏

Więcej na temat Poradni Leczenia Otyłości w Brzezinach znajdziecie na stronie: https://www.szpital-brzeziny.pl/bariatria/

Jak zapisać się do Poradni Leczenia Otyłości w Brzezinach?
t: 46 880 40 28 wew. 1 lub 2
@ bariatria@szpital-brzeziny.pl