Nasz szpital – nowoczesna placówka medyczna

Jesteśmy jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w regionie łódzkim.

Dysponujemy ponad 180 miejscami dla pacjentów, których leczymy w dziewięciu oddziałach, między innymi: chorób wewnętrznych (z neurologią i kardiologią), chirurgii (ogólnej, onkologicznej, urazowo-ortopedycznej), ginekologiczno-położniczym (z neonatologią) oraz pediatrycznym.

Wykonujemy wszystkie badania diagnostyczne i laboratoryjne, oferując nie tylko leczenie w szpitalu, ale także porady lekarzy specjalistów, pracujących w naszej Wielospecjalistycznej Przychodni Lekarskiej.

W przychodni pacjentów przyjmują lekarze kilkunastu specjalności: chirurdzy, neurolodzy, pulmonolodzy, ortopedzi i traumatolodzy, położnicy i ginekolodzy, reumatolodzy, dermatolodzy i wenerolodzy, okuliści, kardiolodzy, stomatolodzy. Można tu również wykonać wszystkie badania laboratoryjne i diagnostyczne, korzystając także ze sprzętu, którym dysponuje szpital.

Usługi medyczne z NFZ oraz odpłatne

Pacjenci są leczeni w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, szpital świadczy także odpłatne usługi medyczne.

Rozbudowano i całkowicie wyremontowano jeden ze szpitalnych gmachów, gdzie utworzono i wyposażono w nowoczesny sprzęt: blok operacyjny, Oddział Dziennej Chemioterapii i pierwsze w Polsce Centrum Leczenia Chorób Jelit.

Do komfortowych sal wprowadziły się też oddziały ginekologii i położnictwa oraz neonatologii, do wyremontowanych pomieszczeń przeniesiono pediatrię.

Zarząd szpitala

Renata Mikołajczyk - prezes zarządu

Renata Mikołajczyk – Prezes Zarządu

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła również Studium Menadżerskie mini MBA w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania oraz e-MBA w ochronie zdrowia. Od ponad 15 lat związana jest z branżą medyczną i finansową. Doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania, rozwoju biznesu, finansów i sprzedaży zdobywała w instytucjach finansowych i bankowych, podmiotach leczniczych oraz firmach związanych z rynkiem służby zdrowia.

Aleksandra Wnuk – Wiceprezes Zarządu

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Nauk o Zdrowiu oraz Zdrowia Publicznego. Ukończyła także szereg kursów i szkoleń dotyczących zarządzania w ochronie zdrowia.

Posiada 15-letnie doświadczenie w branży medycznej oraz szeroką znajomość rynku e-zdrowia i m-health. Swoją karierę rozwijała zarówno w prywatnych podmiotach leczniczych (Enel-med, Medicover, HomeDoctor), jak i publicznych placówkach. Z sukcesem wdrażała usługi prywatnych wizyt domowych oraz telemedycyny na terenie całego kraju. Uczestniczyła w projektowaniu i wprowadzaniu na rynek nowych usług z zakresu nowoczesnych technologii zdrowotnych. Posiada również uprawnienia Ratownika Medycznego i Dyspozytora Medycznego.

Prof. dr hab n. med Adam Dziki – Prokurent

Prof. dr hab n. med Adam Dziki Oddział Chirurgii Pododdział Chirurgii Onkologicznej  Pomysłodawca i założyciel Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego, chirurg, proktolog.

dr n. med. Maciej Berut – Prokurent, Dyrektor ds. medycznych

Kierownik Bloku Operacyjnego. Doktor nauk medycznych, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2007). Specjalista chirurgii ogólnej. Zdobywał doświadczenie w zakresie chirurgii kolorektalnej i onkologicznej w Niemczech.

Historia szpitala

Fundacja dla Szpitala w Brzezinach

Nasz szpital może jeszcze lepiej służyć pacjentom!

To dzięki Wam, naszym Przyjaciołom💕, lekarze i personel medyczny ze Szpitala Specjalistycznego Brzeziny 🦸‍♂️ 🦸‍♀️ dysponują lepszym sprzętem i pomagają większej ilości pacjentów.