Relacje wideo z wydarzenia

Rola leczenia zachowawczego w prowadzeniu otyłości
dr n. med. Kamila Wysocka-Konieczna
Kliknij tutaj
Co z tą dietą?
mgr Izabela Nowak
Kliknij tutaj
Metody leczenia - jak dokonać wyboru
dr hab. n. med. Michał Spychalski & dr n. med. Mateusz Kamiński
Kliknij tutaj
ESG - Endoskopowe Zmniejszanie Żołądka
dr hab. n. med. Michał Spychalski
Kliknij tutaj
Chirurgia Bariatryczna - Kwalifikacja i zabieg
dr n. med. Mateusz Kamiński
Kliknij tutaj
Rola wysiłku fizycznego w leczeniu otyłości
mgr Maciej Jastrzębski
Kliknij tutaj
Rola Grupy Wsparcia
mgr Agnieszka Kwiatkowska-Milbrandt
Kliknij tutaj
Previous slide
Next slide

Galeria zdjęć

Informacje ogólne

Mamy dla Was nie lada gratkę – Szpital Specjalistyczny w Brzezinach organizuje Zdrowy Weekend, który odbędzie się 8.06.2024

Kierowany jest on do  osób, które borykają się z tematem otyłości i mierzą z decyzją czy poddać się leczeniu? Jaką metodą? Czy zdecydować się na nieoperacyjną metodę leczenia otyłości jaką jest balon żołądkowy, czy ma to być rękawowa resekcja żołądka, a może wybrać endoskopowe zmniejszenie żołądka? Weekend dedykujemy również naszym pacjentom, którzy przeszli  zabiegi bariatryczne w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach. 

Obok wykładów i warsztatów będziemy dzielić się doświadczeniami, zdobywać nową wiedzę, promować i cieszyć się ze zdrowego stylu życia, a także trochę poćwiczymy i pogotujemy. A wszystko to bezpłatnie!

Program całodziennego spotkania będzie zawierał mi. in.

  • wykłady, które poprowadzą wybitnych specjaliści: dr hab. n. med. Michał Spychalski, dr n. med. Kamila Wysocka-Konieczna, dr n. med. Mateusz Kamiński
  • panel dyskusyjny
  • warsztaty poświęcone dietetyce, aktywności fizycznej, wsparciu psychologicznemu i integracji społecznej organizowane przez nasz zespół bariatryczny

Weekend Bariatryczny odbędzie się w Krainie Dzikiej Kaczki w Bronowicach (woj. łódzkie) w piękny sobotni dzień – 08.06.2024 r. – zarezerwujcie go sobie!

Zapewniamy pyszne jedzenie, tylko zdrowe! 

A na koniec dnia ognisko dla uczestników eventu.

Ilość miejsc ograniczona!

 

Lokalizacja

Previous slide
Next slide

Agenda

Nasz Zespół

Dr n. med. Kamila Wysocka – Konieczna ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, w 2020 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości i Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Ukończyła certyfikację w zakresie leczenia otyłości zorganizowaną przez Polskie Towarzystwo Leczenia Otyłości, tym samym specjalizując się jako obesitolog.

Dr hab. n. med. Michał Spychalski – kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach. Członek zespołu chirurgicznego Centrum Leczenia Jelit w Brzezinach. Członek Zarządu Sekcji Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich. Członek European Association for Endoscopic Surgery and other interventional techniques. Jest autorem wielu publikacji dotyczących endoskopii zabiegowej. Prowadzący cykliczne szkolenia dla lekarzy w zakresie endoskopowej dyssekcji podśluzówkowej.

Dr n. med. Mateusz Kamiński – absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2019 r. obronił doktorat w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie swoje zainteresowania kieruje głównie w stronę zabiegów minimalnie inwazyjnych – laparoskopowych, w szczególności chirurgicznym leczeniem otyłości – tzw. chirurgią bariatryczną.

Mgr Izabela Nowak – dietetyk kliniczny, z którą nasi pacjenci odbywają konsultacje dietetyczną. Pani Dietetyk przygotowuje pacjentom szereg przykładowych przepisów na proste dania, które są najbardziej odpowiednie w pierwszych tygodniach po zabiegu gastroplastyki (ścisła dieta płynna). Aktywna współpraca z dietetykiem prowadząca do utrwalenia pozytywnych nawyków żywieniowych to podstawa trwałego efektu utraty masy ciała po gastroplastyce endoskopowej.

Mgr Maciej Jastrzębski – koordynator do spraw fizjoterapii w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach. Absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Łodzi oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Mgr Agnieszka Kwiatkowska-Milbrandt – Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Prowadzi konsultacje wstępne wraz z psychoedukacją przed zabiegiem, dotyczącą motywacji pacjenta do podjęcia decyzji o zabiegu, funkcjonowania pacjenta po zabiegu, trudności w zakresie emocji z jakimi pacjent może się zmagać przed i w okresie pierwszego roku po zabiegu – w trakcie hospitalizacji pacjenta bariatrycznego. Prowadzi także grupę wsparcia on-line dla pacjentów po zabiegu jeden raz w tygodniu – pacjenci mogą dołączyć do grupy w każdym momencie, forma grupy otwarta – uczestnictwo w grupie pozwala na wymianę informacji o uczuciach, problemach z jakimi zmagają się pacjenci po zabiegu.

Partnerzy wydarzenia

dzika kaczka 2