Zasady odwiedzin pacjentów – od 24.05.2022

Ze względu na obowiązujący na terenie kraju stan zagrożenia epidemicznego, odwiedziny pacjentów hospitalizowanych w Powiatowym Centrum Zdrowia w Brzezinach Sp. z o.o. od dnia 24 maja 2022 r. mają odbywać się na poniższych zasadach:

1. Odwiedziny odbywają się codziennie w godzinach: 10-12 oraz 15-17, a w sytuacjach nagłych w godzinach ustalonych z Kierownikiem/Ordynatorem Oddziału lub lekarzem dyżurnym oddziału.
  2. Odwiedziny u chorych odbywają się przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
Osoby odwiedzające obowiązuje:
  1. Stosowanie maseczki szczelnie zasłaniającej usta i nos przez cały czas przebywania na terenie podmiotu leczniczego.
  2. Pozostawienie odzieży wierzchniej w szatni szpitala.
  3. Dokładna dezynfekcja rąk przed wejściem jak przy wyjściu z oddziału.
  4. Unikanie bardzo bliskiego kontaktu z pacjentem (przytulanie, uściski, pocałunki).
  5. Pozostanie w kontakcie jedynie z osobą odwiedzaną oraz ograniczenie przemieszczania się poza salę, w której przebywa pacjent.
  6. Ograniczenie czasu wizyty do 30 minut.
  7. Osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji (kataru, kaszlu, bólu gardła, gorączki).
  8. Zaleca się, aby w tym samym czasie w sali chorych przebywała 1 osoba odwiedzająca, a w szczególnych sytuacjach, po uzyskaniu zgody Kierownika/Ordynatora Oddziału – 2 osoby.
  9. Dostarczane pacjentowi artykuły powinny być ograniczone do ilości mieszczącej się w szafce przyłóżkowej pacjenta.
  10. W odwiedzinach nie powinny uczestniczyć dzieci poniżej 7 roku życia.
  11. Osobę odwiedzającą obowiązuje bezwzględne podporządkowanie się wszelkim poleceniom i wskazówkom personelu oddziału/szpitala.
  12. Zalecany jest zdalny kontakt z bliskimi (telefon, Internet), zwłaszcza przy krótkich/kilkudniowych hospitalizacjach.