Spis treści

Poradnia Leczenia Otyłości w Brzezinach

Otyłość to choroba, która – jak każda inna – wymaga leczenia. Tylko profesjonalna opieka i wsparcie mogą przynieść trwały efekt zdrowotny. Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem.

W Poradni Leczenia Otyłości Szpitala Specjalistycznego w Brzezinach Pacjentami opiekuje się zespół doświadczonych specjalistów zapewniających kompleksową opiekę i wsparcie lekarza, dietetyka, chirurga, psychologa czy fizjoterapeuty.

By proces leczenia otyłości był maksymalnie skuteczny każdorazowo jest on dostosowywany do wieku, płci, rodzaju otyłości i indywidualnych cech oraz predyspozycji Pacjentów – w tym m.in. chorób towarzyszących.

W Poradni Leczenia Otyłości w Brzezinach przyjmują Specjaliści: 

  • dr n. med. Kamila Wysocka – Konieczna,
  • dr hab. n. med. Michał Spychalski,
  • mgr Maciej Jastrzębski,
  • mgr Izabela Nowak,
  • mgr Agnieszka Kwiatkowska – Milbrandt. 

Jako pierwszy krok rekomendujemy spotkanie – konsultację z dr n. med. Kamilą Wysocką – Konieczną w celu zaplanowania diagnostyki i ustalenie indywidualnej ścieżki postępowania w walce z otyłością oraz dalszych kroków. 

Na pierwszą wizytę Pacjent może (jeśli posiada) przynieść wyniki ostatnich badań (przy założeniu, że są to wyniki aktualne, tj. z maksimum 7 ostatnich dni). Nie ma potrzeby przynoszenia jakichkolwiek innych dokumentów, skierowań etc. 

Podczas pierwszej wizyty Pani Doktor, po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu i poznaniu Pacjenta zaleci wykonanie poszczególnych badań i skieruje Państwa do odpowiedniego Specjalisty. 

Wizyty w większości odbywają się stacjonarnie, ale w porozumieniu ze Specjalistą – dla wygody i komfortu Pacjenta – mogą odbywać się online. 

Informujemy, że wszelkie konsultacje i badania realizowane w ramach Poradni Leczenia Otyłości są odpłatne. Pacjent może skorzystać z pojedynczych konsultacji lub wykupić tzw. „pakiety zdrowotne”, które zawierają określoną liczbę spotkań ze Specjalistami i są korzystniejsze cenowo. 

Więcej szczegółów w naszym cenniku.

Zainteresowanych szczegółami zapraszamy do kontaktu bezpośredniego:

Poradnia Leczenia Otyłości w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach:

Poznaj nasz zespół i poszerz swoją wiedzę na temat funkcjonowania Poradni Leczenia Otyłości w Brzezinach i leczenia otyłości

27.09.2023 – Live z Zespołem Poradni.

24.10.2023 – Live – Dzień Walki z Otyłością 2023.

14.11.2023 – Live – Dzień Walki z Cukrzycą 2023.

Metody leczenia otyłości

Endoskopowe zmniejszanie żołądka (ESG)

Endoskopowa gastroplastyka jest polecaną metodą leczenia pacjentów z otyłością I i II stopnia (BMI 30-40). W tej grupie pacjentów ESG przynosi bardzo dobre rezultaty. W dwóch ostatnich latach opublikowano artykuły oceniające skuteczność tych metod. Całkowita utrata masy ciała oraz najważniejszy parametr – % utraty nadmiernej masy ciała w grupie pacjentów leczonych ESG – 17,5 kg i 60%. 

Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera

Przy nadwadze od 27 BMI oraz przy otyłości od 30 BMI pacjent może rozważać umieszczenie balona w żołądku.

Utrata masy ciała zależy od wielu czynników. Po zabiegu pacjenci tracą średnio 15 – 20 kilogramów, ale dalszy spadek wagi nie jest wykluczony.

Leczenie nadwagi

Rękawowa Resekcja Żołądka (SLEEVE)

Rękawowa resekcja żołądka jest sposobem leczenia operacyjnego otyłości patologicznej stosowanym na świecie od kilkunastu lat i obecnie jest najczęściej wykonywaną procedurą bariatryczną.

Troskliwa opieka zespołu specjalistów

dr Kamila Wysocka-Konieczna

Pacjentów konsultuje dr n. med. Kamila Wysocka-Konieczna

Dr Kamila Wysocka – Konieczna ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi z wyróżnieniem w 2016 r. W 2020 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską. W chwili obecnej jest na 4 roku specjalizacji z endokrynologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości i Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Ukończyła certyfikację w zakresie leczenia otyłości zorganizowaną przez Polskie Towarzystwo Leczenia Otyłości, tym samym specjalizując się jako obesitolog. Ponadto posiada certyfikat I i II stopnia w zakresie leczenia otyłości Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.

Na swoim koncie posiada wiele publikacji z zakresu endokrynologii i chorób tarczycy.

Zabieg wykonuje dr n. med. Michał Spychalski

Dr n. med. Michał Spychalski to znakomity specjalista specjalista chirurg, kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach. 

Członek zespołu chirurgicznego Centrum Leczenia Jelit w Brzezinach. Członek Zarządu Sekcji Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich. Członek European Association for Endoscopic Surgery and other interventional techniques. Wykładowca podczas Światowego Zjazdu Chirurgii Endoskopowej w Paryżu (06.2014) oraz Japońskiego Tygodnia Chorób Przewodu Pokarmowego (11.2014). Autor wielu publikacji dotyczących endoskopii zabiegowej. Prowadzący cykliczne szkolenia dla lekarzy w zakresie endoskopowej dyssekcji podśluzówkowej (małoinwazyjnego leczenia nowotworów przewodu pokarmowego).

dr n. med. Michał Spychalski
mgr Izabela Nowak

Opiekę dietetyka klinicznego zapewnia mgr Izabela Nowak

Izabela Nowak – magister dietetyki klinicznej

Podczas hospitalizacji pacjenci odbywają konsultacje dietetyczną z mgr Izabela Nowak. Pani Dietetyk przygotowuje pacjentom szereg przykładowych przepisów na proste dania, które są najbardziej odpowiednie w pierwszych tygodniach po zabiegu gastroplastyki (ścisła dieta płynna). Aktywna współpraca z dietetykiem prowadząca do utrwalenia pozytywnych nawyków żywieniowych to podstawa trwałego efektu utraty masy ciała po gastroplastyce endoskopowej.

dr n. med. Przemysław Janczak

Chirurg z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się od 2004 w chirurgii bariatrycznej. Dyplom Akademii Medycznej uzyskał w 1989 roku, w 1998 zrobił specjalizację z chirurgii, zaś w 2000 roku obronił pracę doktorską. Od 1990 roku związany jest z USK im. N. Barlickiego w Łodzi. Obecnie pracuje na Oddziale Klinicznym Chirurgii Gastroenterologicznej, Onkologicznej i Ogólnej.
dr n. med. Przemysław Janczak-2
dr Kamiński

dr n. med. Mateusz Kamiński

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2019 r. obronił doktorat w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie swoje zainteresowania kieruje głównie w stronę zabiegów minimalnie inwazyjnych – laparoskopowych, w szczególności chirurgicznym leczeniem otyłości – tzw. chirurgią bariatryczną.

Opiekę fizjoterapeutyczną zapewnia mgr Maciej Jastrzębski

W naszym ośrodku Maciej sprawuje opiekę nad pacjentem w trakcie hospitalizacji, służąc pomocą i wiedzą. Podpowiada, od jakiej aktywności fizycznej zacząć, jak zmienia się ciało i sylwetka w trakcie procesu utraty masy ciała. Pokazuje podstawowe ćwiczenia, które zaleca może wykonywać w domu.

mgr Maciej Jastrzębski – fizjoterapeuta

Koordynator do spraw fizjoterapii w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach. Absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Łodzi oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Odbyte kursy: Kinesiologytaping KT1 i KT2, Terapia manualna moduł I, II, III, Masaż tkanek głębokich, PNF, kursu dla fizjoterapeutów prowadzących szczepienia ochronne przeciwko COVID 19.

mgr Maciej Jastrzębski

Opiekę terapeutyczną zapewnia Agnieszka Kwiatkowska - Milbrandt

Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w trakcie szkolenia z psychoterapii i socjoterapii w amach Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego.

Pani Agnieszka prowadzi:

  • konsultacje wstępne wraz z psychoedukacją przed zabiegiem, dotyczącą motywacji pacjenta do podjęcia decyzji o zabiegu, funkcjonowania pacjenta po zabiegu, trudności w zakresie emocji z jakimi pacjent może się zmagać przed i w okresie pierwszego roku po zabiegu – w trakcie hospitalizacji pacjenta bariatrycznego
  • konsultacje dla rodziny pacjenta, psychoedukacja w zakresie zmian zachowania pacjenta po zabiegu – przed zabiegiem
  • grupę wsparcia on-line dla pacjentów po zabiegu jeden raz w tygodniu – pacjenci mogą dołączyć do grupy w każdym momencie, forma grupy otwarta – uczestnictwo w grupie pozwala na wymianę informacji o uczuciach, problemach z jakimi zmagają się pacjenci po zabiegu. Świadomość takich samych trudności, podobne doświadczenia mają dużą wartość terapeutyczną.

Zabiegi bariatryczne – bezpieczeństwo i komfort

W Ośrodku Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny stosujemy najlepszy sprzęt firmy Apollo Surgery. Zabieg endoskopowego zmniejszania żołądka wykonuje doktor Michał Spychalski, kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej. Zabieg odbywa się w Wieloprofilowym Oddziale Zabiegowym w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny. Oddział został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu Państwu jak największego komfortu (klimatyzowane jedno lub dwuosobowe pokoje z łazienkami, w każdym jest bezpłatny dostęp do Internetu, telewizor).
Previous slide
Next slide

Walka z otyłością – Bartłomiej Nowosielski

Bartłomiej Nowosielski

Bartłomiej Nowosielski i Szpital w Brzezinach

⭐ Bartłomiej Nowosielski – aktor Teatru Ateneum w Warszawie (znany Wam także z roli w serialu “M jak Miłość”) przebył w wakacje w naszym szpitalu specjalistyczną operację bariatryczną – endoskopową plastykę żołądka (tzw. OverStitch)⚕️.

⚠️Ponieważ temat jest ważny, bo wielu z Was prowadzi codzienną nierówną walkę ze swoją nadwagą – we współpracy z Panem Bartłomiejem zrealizowaliśmy cykl edukacyjny, w którym publikowaliśmy krótkie, lekko strawne odcinki prezentujące historii walki aktora z otyłością.

Odcinek 1

Jak doszło do otyłości? Z Panem Bartłomiejem rozmawia Piotr Poraj Poleski.

Odcinek 2

Krótka rozmowa z dr Michałem Spychalskim na temat operacji bariatrycznej.

Odcinek 3

Dr Michał Spychalski opowiada,  jak będzie przebiegać endoskopowa plastyka żołądka.

Odcinek 4

Dr Michał Spychalski opowiada, co go czeka dzień przed operacją endoskopowej plastyki żołądka.

Odcinek 5

W tym odcinku poznacie motywację pana Bartłomieja, czyli odpowiedź na pytanie: Skąd decyzja?

Odcinek 6

Filiżanka to słowo klucz dla każdego pacjenta przez tydzień od operacji endoskopowej plastyki żołądka.

Odcinek 7

Przy tej okazji chcemy jedną rzecz bardzo mocno zaakcentować – osiągnięcie zamierzonego efektu nie jest możliwe bez prawidłowej diety.

Odcinek 8

Pan Bartłomiej rozmawia z naszym fizjoterapeutą Maciejem Jastrzębskim o aktywności fizycznej do 6 tygodni po operacji.

Odcinek 9

Jaką aktywność fizyczną mogą włączyć pacjenci po 6 tygodniach od operacji endoskopowej plastyki żołądka (tzw. OverStitch, ESG)?

Odcinek 10

Dr Michał Spychalski wraz z zespołem medycznym przygotowuje się do zabiegu endoskopowej plastyki żołądka (tzw. OverStitch).

Odcinek 11

Sami spójrzcie. Dr Michał Spychalski przeprowadza endoskopowa plastykę żołądka (tzw. OverStitch)⚕️Siła spokoju. Pewność każdego ruchu.

Odcinek 12

Szew po szwie. Powolutku Dr Michał Spychalski kończy zmniejszanie objętości żołądka naszego pacjenta Bartłomieja Nowosielskiego.

Odcinek 13

3 miesiące od zabiegu endoskopowej plastyki żołądka spotykamy się z Bartłomiejem Nowosielskim w Teatrze Ateneum, w sali w której odbywają się próby do kolejnego spektaklu.

Koordynator Opieki Pacjenta - Karolina Koprowska

Kontakt z Koordynatorem Opieki Pacjenta

Informacje dotyczące rezerwacji terminu zabiegu oraz szczegółów pobytu w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny można uzyskać pod numerami telefonów 46 880 40 28 wew 2 oraz 506 008 861 w godzinach 8:00-16:00 oraz mailowo bariatria@szpital-brzeziny.pl.

Skip to content