Spis treści

Bartłomiej Nowosielski

Bartłomiej Nowosielski i Szpital w Brzezinach

⭐Bartłomiej Nowosielski – aktor Teatru Ateneum w Warszawie (znany Wam także z roli w serialu “M jak Miłość”) przebył w wakacje w naszym szpitalu specjalistyczną operację bariatryczną – endoskopową plastykę żołądka (tzw. OverStitch)⚕️.

⚠️Ponieważ temat jest ważny, bo wielu z Was prowadzi codzienną nierówną walkę ze swoją nadwagą – rozpoczęliśmy cykl edukacyjny, w którym publikujemy krótkie, lekko strawne odcinki historii walki z otyłością Bartłomieja Nowosielskiego.

Walka z otyłością – Bartłomiej Nowosielski

Odcinek 1

Jak doszło do otyłości? Z Panem Bartłomiejem rozmawia Piotr Poraj Poleski.

Odcinek 2

Krótka rozmowa z dr Michałem Spychalskim na temat operacji bariatrycznej.

Odcinek 3

Dr Michał Spychalski opowiada,  jak będzie przebiegać endoskopowa plastyka żołądka.

Odcinek 4

Dr Michał Spychalski opowiada, co go czeka dzień przed operacją endoskopowej plastyki żołądka.

Odcinek 5

W tym odcinku poznacie motywację pana Bartłomieja, czyli odpowiedź na pytanie: Skąd decyzja?

Odcinek 6

Filiżanka to słowo klucz dla każdego pacjenta przez tydzień od operacji endoskopowej plastyki żołądka.

Odcinek 7

Przy tej okazji chcemy jedną rzecz bardzo mocno zaakcentować – osiągnięcie zamierzonego efektu nie jest możliwe bez prawidłowej diety.

Odcinek 8

Pan Bartłomiej rozmawia z naszym fizjoterapeutą Maciejem Jastrzębskim o aktywności fizycznej do 6 tygodni po operacji.

Odcinek 9

Jaką aktywność fizyczną mogą włączyć pacjenci po 6 tygodniach od operacji endoskopowej plastyki żołądka (tzw. OverStitch, ESG)?

Odcinek 10

Dr Michał Spychalski wraz z zespołem medycznym przygotowuje się do zabiegu endoskopowej plastyki żołądka (tzw. OverStitch).

Odcinek 11

Sami spójrzcie. Dr Michał Spychalski przeprowadza endoskopowa plastykę żołądka (tzw. OverStitch)⚕️Siła spokoju. Pewność każdego ruchu.

Odcinek 12

Szew po szwie. Powolutku Dr Michał Spychalski kończy zmniejszanie objętości żołądka naszego pacjenta Bartłomieja Nowosielskiego.

Odcinek 13

3 miesiące od zabiegu endoskopowej plastyki żołądka spotykamy się z Bartłomiejem Nowosielskim w Teatrze Ateneum, w sali w której odbywają się próby do kolejnego spektaklu.

Endoskopowe zmniejszanie żołądka (ESG)

Endoskopowa gastroplastyka jest polecaną metodą leczenia pacjentów z otyłością I i II stopnia (BMI 30-40). W tej grupie pacjentów ESG przynosi bardzo dobre rezultaty. W dwóch ostatnich latach opublikowano artykuły oceniające skuteczność tych metod. Całkowita utrata masy ciała oraz najważniejszy parametr – % utraty nadmiernej masy ciała w grupie pacjentów leczonych ESG – 17,5 kg i 60%. 

Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera

Przy nadwadze od 27 BMI oraz przy otyłości od 30 BMI pacjent może rozważać umieszczenie balona w żołądku.

Utrata masy ciała zależy od wielu czynników. Po zabiegu pacjenci tracą średnio 15 – 20 kilogramów, ale dalszy spadek wagi nie jest wykluczony.

Leczenie nadwagi

Rękawowa Resekcja Żołądka (SLEEVE)

Rękawowa resekcja żołądka jest sposobem leczenia operacyjnego otyłości patologicznej stosowanym na świecie od kilkunastu lat i obecnie jest najczęściej wykonywaną procedurą bariatryczną.

Troskliwa opieka zespołu specjalistów

dr hab. n. med. Karolina Helena Kędzierska-Kapuza

Pacjentów konsultuje dr hab. n. med. Karolina Helena Kędzierska-Kapuza

Pani Doktor konsultuje pacjentów przed leczeniem bariatrycznym. Konsultacje odbywają się online przed zabiegiem po kwalifikacji operatora i są w cenie zabiegu.

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i konsultantem w Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii CSK MSWiA w Warszawie.

Pracę doktorską obroniła w 2003 r., pracę habilitacyjną w kwietniu 2014 r. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych od 2005 roku, chorobach nerek od 2009 roku, transplantologii klinicznej od 2013 roku oraz diabetologii od 2019 roku. Posiada 20 letnie kliniczne i ambulatoryjne doświadczenie zawodowe. Prowadzi konsultacje i leczenie w dziedzinie chorób wewnętrznych, nefrologii i transplantologii klinicznej, diabetologii oraz zaburzeń lipidowych.

Zabieg wykonuje dr n. med. Michał Spychalski

Dr n. med. Michał Spychalski to znakomity specjalista specjalista chirurg, kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach. 

Członek zespołu chirurgicznego Centrum Leczenia Jelit w Brzezinach. Członek Zarządu Sekcji Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich. Członek European Association for Endoscopic Surgery and other interventional techniques. Wykładowca podczas Światowego Zjazdu Chirurgii Endoskopowej w Paryżu (06.2014) oraz Japońskiego Tygodnia Chorób Przewodu Pokarmowego (11.2014). Autor wielu publikacji dotyczących endoskopii zabiegowej. Prowadzący cykliczne szkolenia dla lekarzy w zakresie endoskopowej dyssekcji podśluzówkowej (małoinwazyjnego leczenia nowotworów przewodu pokarmowego).

dr n. med. Michał Spychalski
DR N. MED. MICHAŁ SPYCHALSKI
mgr Izabela Nowak

Opiekę dietetyka klinicznego zapewnia mgr Izabela Nowak

Izabela Nowak – magister dietetyki klinicznej

Podczas hospitalizacji pacjenci odbywają konsultacje dietetyczną z mgr Izabela Nowak. Pani Dietetyk przygotowuje pacjentom szereg przykładowych przepisów na proste dania, które są najbardziej odpowiednie w pierwszych tygodniach po zabiegu gastroplastyki (ścisła dieta płynna). Aktywna współpraca z dietetykiem prowadząca do utrwalenia pozytywnych nawyków żywieniowych to podstawa trwałego efektu utraty masy ciała po gastroplastyce endoskopowej.

dr n. med. Przemysław Janczak

Chirurg z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się od 2004 w chirurgii bariatrycznej. Dyplom Akademii Medycznej uzyskał w 1989 roku, w 1998 zrobił specjalizację z chirurgii, zaś w 2000 roku obronił pracę doktorską. Od 1990 roku związany jest z USK im. N. Barlickiego w Łodzi. Obecnie pracuje na Oddziale Klinicznym Chirurgii Gastroenterologicznej, Onkologicznej i Ogólnej.
dr n. med. Przemysław Janczak-2
dr Kamiński

dr n. med. Mateusz Kamiński

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2019 r. obronił doktorat w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie swoje zainteresowania kieruje głównie w stronę zabiegów minimalnie inwazyjnych – laparoskopowych, w szczególności chirurgicznym leczeniem otyłości – tzw. chirurgią bariatryczną.

Opiekę fizjoterapeutyczną zapewnia mgr Maciej Jastrzębski

W naszym ośrodku Maciej sprawuje opiekę nad pacjentem w trakcie hospitalizacji, służąc pomocą i wiedzą. Podpowiada, od jakiej aktywności fizycznej zacząć, jak zmienia się ciało i sylwetka w trakcie procesu utraty masy ciała. Pokazuje podstawowe ćwiczenia, które zaleca może wykonywać w domu.

mgr Maciej Jastrzębski – fizjoterapeuta

Koordynator do spraw fizjoterapii w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach. Absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Łodzi oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Odbyte kursy: Kinesiologytaping KT1 i KT2, Terapia manualna moduł I, II, III, Masaż tkanek głębokich, PNF, kursu dla fizjoterapeutów prowadzących szczepienia ochronne przeciwko COVID 19.

mgr Maciej Jastrzębski
mgr Agnieszka Kwiatkowska

Opiekę terapeutyczną zapewnia Agnieszka Kwiatkowska

Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w trakcie szkolenia z psychoterapii i socjoterapii w amach Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego.

Pani Agnieszka prowadzi:

  • konsultacje wstępne wraz z psychoedukacją przed zabiegiem, dotyczącą motywacji pacjenta do podjęcia decyzji o zabiegu, funkcjonowania pacjenta po zabiegu, trudności w zakresie emocji z jakimi pacjent może się zmagać przed i w okresie pierwszego roku po zabiegu – w trakcie hospitalizacji pacjenta bariatrycznego
  • konsultacje dla rodziny pacjenta, psychoedukacja w zakresie zmian zachowania pacjenta po zabiegu – przed zabiegiem
  • grupę wsparcia on-line dla pacjentów po zabiegu jeden raz w tygodniu – pacjenci mogą dołączyć do grupy w każdym momencie, forma grupy otwarta – uczestnictwo w grupie pozwala na wymianę informacji o uczuciach, problemach z jakimi zmagają się pacjenci po zabiegu. Świadomość takich samych trudności, podobne doświadczenia mają dużą wartość terapeutyczną.

Zabiegi bariatryczne – bezpieczeństwo i komfort

W Ośrodku Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny stosujemy najlepszy sprzęt firmy Apollo Surgery. Zabieg endoskopowego zmniejszania żołądka wykonuje doktor Michał Spychalski, kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej. Zabieg odbywa się w Wieloprofilowym Oddziale Zabiegowym w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny. Oddział został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu Państwu jak największego komfortu (klimatyzowane jedno lub dwuosobowe pokoje z łazienkami, w każdym jest bezpłatny dostęp do Internetu, telewizor).
Poprzedni
Następny
Koordynator Opieki Pacjenta - Karolina Koprowska

Kontakt z Koordynatorem Opieki Pacjenta

Informacje dotyczące rezerwacji terminu zabiegu oraz szczegółów pobytu w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny można uzyskać pod numerami telefonów 46 880 40 28 wew 2 oraz 506 008 861 w godzinach 8:00-16:00 oraz mailowo bariatria@szpital-brzeziny.pl.

Skip to content