Bariatria jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, określaniem przyczyn, profilaktyką oraz leczeniem nadwagi, a zwłaszcza otyłości, w tym z wykorzystaniem metoda chirurgicznych. W Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny zabiegi wykonywane są przez dr n. med. Przemysława Janczaka, dr n. med. Mateusza Kamińskiego oraz dr n. med. Michała Spychalskiego. W ramach oddziału komercyjnego wykonujemy następujące zabiegi:

Rękawowa resekcja żołądka to restrykcyjna procedura laparoskopowa, która polega na usunięciu lewej strony ("mankiet") żołądka za pomocą endostaplerów.
Rezultatem zabiegu jest utworzenie nowego żołądka w kształcie rękawu o wielkości około 1/4 swojego pierwotnego rozmiaru. Ujście u podstawy żołądka, regulujące opróżnianie treści żołądkowej do jelita cienkiego pozostaje niezmienione, dzięki czemu zostaje zachowana normalna funkcja żołądka. Mniejszy żołądek oznacza, że pacjent spożywając mniej pokarmów, osiąga szybciej efekt sytości, co skutkuje redukcją masy ciała.
Zaletami tej procedury są m.in.: małe ryzyko niedożywienia, składniki odżywcze, a także witaminy są w pełni absorbowane przez organizm. W przypadku zastosowania dwuetapowej procedury leczenia, występuje niższe ryzyko powikłań chirurgicznych u pacjentów z otyłością monstrualną.

Koszt zabiegu: od 20 000zł

Zabieg wyłączenia żołądkowego jest procedurą zawierającą elementy zabiegu restrykcyjnego jak i ograniczającego wchłanianie.
W skrócie metoda polega na chirurgicznym, laparoskopowym "wytworzeniu" małego żołądka z żołądka właściwego i połączeniu go z dalszymi odcinkami jelita cienkiego.
W rezultacie tego zabiegu zostaje zmniejszona objętość przyjmowanego pokarmu oraz jego przyswajalność przez organizm. Zaletą zastosowania tej metody jest gwałtowna, początkowa utrata wagi oraz możliwość wykonania zabiegu metodą laparoskopową.

Koszt zabiegu: od 25 000zł

Regulowana, silikonowa opaska jest zakładana z wykorzystaniem metody laparoskopowej wokół górnej części żołądka, co wiąże się z niewielkimi nacięciami. Rezultatem tego zabiegu jest wytworzenie nowego, małego zbiornika żołądka, który ogranicza ilość jedzenia jaka może zostać jednorazowo, a jednocześnie zwężone ujście wydłuża czas potrzebny na opróżnienie żołądka, co przekłada się na utratę masy ciała. Jest to nieskomplikowana procedura laparoskopowa która nie pozostawia blizn. Jest to najmniej inwazyjne podejście chirurgiczne związane z brakiem konieczności cięcia i zszywania żołądka. Opaska jest indywidualnie dobierana pod potrzeby pacjenta i umożliwia elastyczną regulację. Zastosowanie tej metody wiąże się z krótkim okresem hospitalizacji i najniższym odsetkiem powikłań operacyjnych przy jednoczesnym niezakłóconym wchłanianiu składników odżywczych oraz witamin.

Koszt zabiegu: 16 000 - 18 500zł

Implantacja balona żołądkowego to bezpieczna i co ważne w pełni odwracalna metoda nieoperacyjnego leczenia nadwagi i otyłości, polegająca na endoskopowym (bezoperacyjnym) wprowadzeniu do żołądka pacjenta balonu wykonanego z miękkiego silikonu, wypełnionego solą fizjologiczną. Balon, zajmując znaczną część żołądka zmniejsza jego objętość, przez co zwiększa uczucie sytości, zmniejsza apetyt - pacjent przestaje myśleć o jedzeniu, je mniejsze posiłki.
Dodatkowo obecność balonu wpływa na poziom dwóch przeciwstawnych hormonów jelitowych - greliny i leptyny - odpowiadających za uczucie głodu (grelina) i sytości (leptyna).
Terapia trwa 12 miesięcy. Przez cały ten czas pacjent jest pod stałym nadzorem doświadczonego dietetyka klinicznego oraz dr n. med. Michała Spychalskiego.

Koszt zabiegu: 7200 - 8200zł


Zapisy na zabiegi komercyjne:
 506 008 285
 e-mail: oddzial.komercyjny@szpital-brzeziny.pl