W Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny i działającej przy nim Wielospecjalistycznej Przychodni Lekarskiej funkcjonuje rządowy Program Szybkiej Terapii Onkologicznej.

Każdy pacjent, u którego lekarz podejrzewa chorobę nowotworową dostaje tak zwaną Zieloną Kartę, która przyspiesza wykonanie badań i wizytę u specjalisty. Kartę wystawiają lekarze z Wielospecjalistycznej Przychodni Lekarskiej (lekarze POZ i specjaliści z poradni chirurgicznej, poradni K, neurologicznej, dermatologicznej) i lekarze zatrudnieni w szpitalu.

Zielona karta uprawnia do szybkich badań diagnostycznych i jak najszybszej wizyty u specjalisty bez skierowania (karta zastępuje skierowanie). Diagnoza powinna być postawiona w czasie nie dłuższym niż 9 tygodni od chwili skierowania na badania.

Pacjentom z zieloną kartą Szpital Specjalistyczny Brzeziny oferuje

  • Jeśli będzie to konieczne leczenie w nowym, doskonale wyposażonym Oddziale Chirurgii Onkologicznej, które może być kontynuowane w Oddziale Dziennej Chemioterapii.
  • Wykonanie pełnego pakietu badań laboratoryjnych i obrazowych (RTG, USG, tomografia komputerowa, badania endoskopowe).

 

Leczenie w ramach Szybkiej Terapii Onkologicznej jest bezpłatne.

Szczegółowych informacji o ogólnopolskim Programie Szybkiej Terapii Onkologicznej udziela koordynator Pacjentów Onkologicznych w szpitalu w Brzezinach: tel. 506 008 286, mail: onkologia@szpital-brzeziny.pl. Informacje na ten temat są także dostępne na stronie internetowej: www.pakietonkologiczny.gov.pl


 

Diagnostyka i kompleksowe leczenie pacjentów z chorobami nowotworowymi

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty medycznej, dotyczącej leczenia pacjentów z chorobami nowotworowymi. Proponujemy nie tylko leczenie szpitalne (zabiegi i operacje, wykonywane przez wysokiej klasy specjalistów), ale także diagnostykę i porady w przychodniach specjalistycznych:

  • chirurgii ogólnej
  • onkologicznej
  • gastroenterologicznej
  • proktologicznej.

Zatrudniamy najlepszych lekarzy, dysponujemy nowoczesnym blokiem operacyjnym, sprzętem medycznym. Mamy doskonale wyposażony Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej, oferujemy wykonanie chemioterapii w nowym Oddziale Dziennej Chemioterapii.

W terapii chorób nowotworowych szczególny nacisk kładziemy na leczenie nowotworów jelita grubego. Do dyspozycji pacjentów są najlepsi lekarze z profesorem Adamem Dzikim na czele, światowej klasy chirurgiem. Kieruje on, działającym przy Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny, pierwszym w kraju Centrum Leczenia Chorób Jelit, które pracuje w oparciu o oddziały szpitalne, zajmujące się pacjentami z chorobami nowotworowymi.

Zapraszamy Państwa Pacjentów do skorzystania z naszych usług.

Zapraszamy do „sprawdzenia” oferty naszego szpitala – do bezpośredniego kontaktu z koordynatorem ds. onkologicznych, kierownikami oddziałów szpitalnych, odwiedzenia Szpitala Specjalistycznego Brzeziny.

Koordynator ds. medycznych

tel. 506 008 286

mail: onkologia@szpital-brzeziny.pl

Informator dla pacjenta wersja pdf: Profilaktyka i kompleksowe leczenie nowotworów