Modernizacja Szpitala Specjalistycznego Brzeziny, rozszerzenie oferty medycznej oraz wprowadzenie do niej unikalnej w skali kraju specjalności zostały uznane za sukces roku podczas gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2015”, która odbyła się 23 marca w Warszawie.

Szpital nagrodzono za szybkie przekształcenie go w jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w regionie oraz za otwarcie pierwszego w Polsce specjalistycznego Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego. W półtora roku, kosztem 30 milionów złotych, rozbudowano i wyremontowano jeden ze szpitalnych gmachów, gdzie utworzono i wyposażono w nowoczesny sprzęt: blok operacyjny, Oddział Dziennej Chemioterapii i Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego.

Do komfortowych sal w tym budynku wprowadziły się też oddziały ginekologii i położnictwa oraz neonatologii. Wcześniej do wyremontowanych pomieszczeń w innej części szpitala przeniesiono pediatrię. Na nowy sprzęt medyczny, narzędzia i urządzenia tylko w ubiegłym roku wydano 6 milionów złotych!

„Zainwestowano” także w personel medyczny, zatrudniając doświadczonych ortopedów, chirurgów, pediatrów oraz znakomite pielęgniarki którzy zdobywali doświadczanie w najlepszych klinikach w Europie i za oceanem. Szpital Specjalistyczny Brzeziny leczy pacjentów kompleksowo – obok dziewięciu szpitalnych oddziałów, Ośrodka Endoskopii i Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego, mogą oni korzystać także z kilkunastu przychodni specjalistycznych, wykonać badania laboratoryjne i diagnostyczne. Placówka dba o najwyższy standard usług medycznych – w krótkim czasie uzyskała certyfikaty jakości ISO 9001:2000, ISO 14001 oraz ISO 18001.

Statuetką „Osobowość Roku 2015” wyróżniono też profesora Adama Dzikiego, światowej klasy chirurga. Profesor Dziki kieruje Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego w szpitalu w Brzezinach, jest szefem Kliniki Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.