Na bezpłatne konsultacje ze specjalistą urologiem, doktorem Przemysławem Zimnochem, które odbyły się w naszym szpitalu w miniony piątek (20 maja), przyszło 25 panów. Bardzo dziękujemy za skorzystanie z naszego zaproszenia, za okazane nam zaufanie.   

Bezpłatne konsultacje urologiczne będziemy oczywiście jeszcze organizować. Przypominamy, że każdy mężczyzna, który ukończył 40 lat albo – w jakimkolwiek wieku – ma problemy z oddawaniem moczu, powinien wybrać się do urologa. Profilaktyczne badanie urologiczne po czterdziestce powinno się robić raz na dwa lata, trzeba je wykonywać raz w roku, jeśli w  najbliższej rodzinie ktoś chorował na raka prostaty.

Głównym celem konsultacji z urologiem jest właśnie badanie prostaty, która wraz z wiekiem może się powiększać, rozrastać. Jeśli tak się stanie i nie zauważymy tego w porę (powiększająca się prostata z reguły na początku nie dokucza) może to doprowadzić do problemów z oddawaniem moczu, może być przyczyną raka prostaty.

Urolog zwykle podczas jednej wizyty jest w stanie ocenić stan prostaty, a jeśli będzie miał jakiekolwiek wątpliwości zleci dodatkowe badania diagnostyczne – na przykład skieruje na USG jamy brzusznej czy badanie krwi w celu oznaczenia poziomu marketów PSA (antygenów prostaty, które wskazują czy nie ma w niej zmian nowotworowych).