Lekarz wykonujący badanie USG ciąży
Co to jest USG?

Badanie ultrasonograficzne (USG) to jedno z najbardziej popularnych badań diagnostycznych. To metoda obrazowania, czyli zaglądania do wnętrza ciała za pomocą fal akustycznych o wysokiej częstotliwości – ultradźwięków.
Są one wysyłane przez specjalną głowicę, którą wykonuje się badanie. Przy najczęściej stosowanym badaniu przezskórnym przykłada się ją do badanego fragmentu ciała, na który nanosi się żel, ułatwiający przewodzenie fal dźwiękowych. Dźwięk dociera do tkanek i odbity powraca do głowicy, która go zapisuje. Przetworzony w impulsy elektryczne jest zamieniany na obraz wyświetlany na monitorze, który ogląda lekarz. Można go także zarejestrować i wydrukować. W zależności od rodzaju badania, badanego fragmentu ciała, stosuje się różne głowice.

Ultrasonografia to badanie bardzo dokładne, a przy tym nieinwazyjne, bezbolesne. Umożliwia obejrzenie wielu narządów, stawów z dowolnej strony (przekroju), na ocenę ich kształtu i wielkości, wykrycie w nich nieprawidłowości.

Jakim aparatem wykonujemy badanie?

W naszej Pracowni Diagnostyki Ultrasonograficznej badania wykonujemy klinicznym, cyfrowym ultrasonografem nowej generacji – Hitachi Aloka ARIETTA V60.

Jak umówić się na badanie?

Kontakt telefoniczny:
46 880 40 28
+48 506 008 452

Zakres wykonywanych badań i zabiegów

lek. med. Andrzej Kunert
-specjalista ginekolog
USG ciąży wczesnej
USG ciąży
USG genetyczne 11-13 tydzień ciąży
USG genetyczne 20-22 tydzień ciąży
USG ciąży mnogiej
Przepływy dopplerowskie u płodu
USG ginekologiczne (sondą vaginalną)
Badanie cyklu (1 badanie)
USG gruczołów piersiowych i dołów pachowych
USG jamy brzusznej
USG układu moczowego
USG gruczołu krokowego
USG jąder
USG gałek ocznych
USG tkanek miękkich