Panie leczone w Oddziale Dziennej Chemioterapii w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistki od makijażu permanentnego. Przyjmowanie leków nowotworowych wiąże się najczęściej z utratą włosów, brwi i rzęs. Makijaż permanentny umożliwia zrekonstruowanie brwi.

Szpital rozpoczął współpracę z Marleną Florczyk, specjalistką od makijażu permanentnego (linergistką). Będzie ona nieodpłatnie pomagać tym pacjentkom brzezińskiej placówki, które zdecydują się na rekonstrukcję brwi.

Makijaż permanentny brwi dla większości pań, które straciły włosy w trakcie chemioterapii ma duże znaczenie. Przede wszystkim znika obciążenie związane ze świadomością nienaturalnego wyglądu, pacjentki odzyskują pewność siebie, podobają się sobie, rośnie ich samoocena, kondycja psychiczna. Rekonstrukcję brwi można wykonać zarówno przed jak i po zakończeniu chemioterapii. Po leczeniu trzeba poczekać, by organizm się nieco wzmocnił.

Marlena Florczyk jest uzdolnioną, chwaloną przez panie, które korzystały z jej usług linergistką. To ona zaproponowała szpitalowi w Brzezinach, że będzie bezpłatnie pomagać paniom, które w tej placówce są poddawane chemioterapii. Swoje studio kosmetyczne prowadzi w Łodzi.

Pacjentki Szpitala Specjalistycznego Brzeziny, które były leczone w tutejszym Oddziale Dziennej Chemioterapii mogą umawiać się bezpłatną rekonstrukcję brwi dzwoniąc pod numer telefonu: 667 133 778.