Kolorowe książki, maskotki, zabawki. Takie mikołajkowe upominki dostały dzieci, które leczą się w Oddziale Pediatryczno-Neonatologicznym w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny.

Mikołajki na pediatrii przypomniały o stosowanej w brzezińskim szpitalu – obok tej medycznej – terapii uśmiechu i kolorowych upominków. Przyjazna atmosfera, otwarcie na obecność w szpitalu rodziców leczonych tu dzieci, wykorzystanie każdej okazji, by zrobić im niespodziankę, pomóc zapomnieć o chorobie to na pediatrii w Brzezinach standard, nic wyjątkowego.

– Każde takie spotkanie, mała wspólna uroczystość działa na naszych małych pacjentów jak najlepsze lekarstwo – mówi Monika Trojanowska, koordynator akcji – Poprawia humor, pozwala zapomnieć przez jakiś czas o terapii, zabiegach. Dzieci, leczone na pediatrii mają wydzielone miejsce do zabawy. Wszystkie, jeśli pozwalają im na to siły i lekarze, mogą tam spędzać wolny czas.

Część upominków dla najmłodszych pacjentów podarowała Fundacja Dr Clown.

Zaproszeni goście z Fundacji odwiedzili również Oddział Internistyczny.

Mikołajki na pediatrii - 3 Mikołajki na pediatrii - 4Mikołajki na pediatrii - 5Mikołajki na pediatrii - 6

Mikołajki na pediatrii - 7Mikołajki na pediatrii - 8Mikołajki na pediatrii - 9Mikołajki na pediatrii - 10Mikołajki na pediatrii - 11Mikołajki na pediatrii - 1Mikołajki na pediatrii - 2