Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej

Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej jest wyposażony w sprzęt najnowszej generacji – gastroskopy i kolonoskopy pracują w rozdzielczości HD, co zapewnia najdokładniejszą diagnostykę endoskopową przewodu pokarmowego.

W ośrodku można wykonać badania ambulatoryjne bądź połączone z zabiegami endoskopowymi (np. bezoperacyjnym usuwaniem zmian nowotworowych w przewodzie pokarmowym). Te ostatnie – jeśli jest to konieczne – są wykonywane także w szpitalu: w nowym, doskonale wyposażonym Oddziale Chirurgii Onkologicznej, z pełnym zapleczem anestezjologicznym.

Ośrodkiem Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej kieruje doktor Michał Spychalski, specjalista chirurgii. Lekarze tu pracujący – jako jedni z nielicznych w Polsce – szkolili się w najlepszych zagranicznych klinikach – każdy ma na swoim koncie setki zabiegów. Z ośrodkiem sąsiaduje nie tylko nowoczesny Oddział Chirurgii Onkologicznej, ale także jedyne w Polsce Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego, którym kieruje światowej klasy chirurg, profesor Adam Dziki. Jeśli będzie potrzebne leczenie w szpitalu, pacjent może z niego od ręki skorzystać.

Przeczytaj więcej o badaniach i zabiegach wykonywanych przez Ośrodek Endoskopii:

Leczenie nowotworów przewodu pokarmowego bez konieczności otwierania brzucha »
Leczenie otyłości balonem żołądkowym »
Kamera, latarka, skalpel. To wszystko zmieści się w jelicie? »
Przełyk Barretta. Metoda termoablacji w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny »
Bezpłatna profilaktyczna kolonoskopia w naszym szpitalu »

Kontakt telefoniczny:
46 880 40 28
+48 506 008 452

Usługi

Endoskopia ambulatoryjna:

 • Gastroskopia – badanie diagnostyczne przełyku, żołądka i dwunastnicy;
 • Kolonoskopia – badanie diagnostyczne jelita grubego.
 • Polipektomia endoskopowa

Endoskopia szpitalna:

 • Złożone zabiegi związane z usuwaniem polipów z przewodu pokarmowego (żołądek, jelito grube);
 • Zakładanie protez w zwężeniach nowotworowych przełyku i jelita grubego;
 • Endoskopowe leczenie otyłości (zakładanie balonu żołądkowego);
 • Endoskopowa dyssekcja podśluzówkowa nowotworów przewodu pokarmowego (ESD).

Leczenie szpitalne (wraz z zabiegami) jest bezpłatne dla osób ubezpieczonych (w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego).

Usługi ambulatoryjne wykonujemy również odpłatnie:

 • Gastroskopia – 250zł, w cenę wliczony jest test H.pylori oraz badanie histopatologiczne.
 • Kolonoskopia – 500zł, w cenę wliczona jest polipektomia polipów średnicy do 1cm wraz z badaniem histopatologicznym usuniętej zmiany.
 • Kolonoskopia z polipektomią (zmiany powyżej 1cm) – 1000zł, w cenę wliczone jest badanie histopatologiczne usuniętej zmiany oraz ewentualna obserwacja w szpitalu po wykonanym badaniu.
 • Konsultacja lekarska – 150zł.

Zespół medyczny

Michał Spychalski

Oddział Chirurgii - Pododdział Chirurgii Onkologicznej - Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej

Kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatycznej. Doktor nauk medycznych, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2005). Specjalista chirurgii ogólnej. Zdobywał doświadczenie w zakresie chirurgii kolorektalnej i onkologicznej m.in. w USA i Japonii.

  dr Łubowska-Pająk

  Ewa Łubowska-Pająk

  Oddział Chirurgii - Pododdział Chirurgii Onkologicznej - Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej

  Starszy Asystent Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej Szpitala w Brzezinach. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2008). Doktor nauk medycznych, specjalista chirurgii ogólnej (2017). W Szpitalu w Brzezinach wykonuje się wszystkie operacje w obrębie jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej (między innymi związane z chorobami pęcherzyka żółciowego, przepukliną), operacje układu żylnego (żylaki kończyn dolnych) oraz […]

   Marta Słomka

   Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej

   Starszy asystent Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej.  Doktor nauk medycznych, Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi (2003). Specjalista  chorób wewnętrznych i gastroenterologii.

    dr Katarzyna Winter

    Katarzyna Winter

    Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej

    Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia ukończyłam w 2008 roku z wyróżnieniem. W trakcie trwania studiów, jako studentka indywidualnego toku studiów, byłam związana z Kliniką Chorób Przewodu Pokarmowego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi. Po uzyskaniu dyplomu i odbyciu stażu podyplomowego pozostałam, w charakterze starszego asystenta, na Oddziale […]

     dr Marta Dobras

     dr Marta Dobras

     Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej

     Jestem lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych oraz specjalistą gastroenterologii. Ukończyłam studia na wydziale lekarskim Gdańskiej Akademii Medycznej. Uzyskałam także Dyplomy Umiejętności Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii w zakresie panendoskopii i kolonoskopii. Szkolenie specjalizacyjne rozpoczęłam w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na Oddziale Gastroenterologii. Następnie szkolenie specjalizacyjne kontynuowałam w Uniwersyteckim […]

      Aktualności

      Akcja honorowego oddawania krwi w Brzezinach

      Już w najbliższą sobotę 28 września w godzinach 10:00-13:00 w Centrum Promocji Kultury przy ulicy Sienkiewicza 20 w Brzezinach będzie można wziąć udział w akcji honorowanego oddawania krwi podczas, którego pobierane jest 450 ml krwi. To tak niedużo, a zarazem tak wiele. Dla Was to tylko chwila, w której zatrzymujecie się, by pomóc drugiemu człowiekowi. […]