Dobra książka łagodzi stres związany z leczeniem, pozwala zapomnieć o chorobie, czekającym nas zabiegu, towarzyszy w powrocie do zdrowia. Można powiedzie, że ciekawa lektura niejednokrotnie wspomaga terapię. Dlatego w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny otwarto oddziałowe biblioteczki.

Wielu z nas lubi czytać, w ten sposób wypoczywa, odrywa się od codziennych zajęć. Jednak idąc do szpitala, szykując potrzebne rzeczy, kompletując wyniki badań, często zapominamy o zabraniu ciekawej książki. W Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny pacjenci nie muszą się tym martwić.

Na kilku oddziałach, min.: chemioterapii, chirurgii onkologicznej oraz ginekologii i położnictwa można wybrać sobie lekturę z oddziałowej półki z książkami. Biblioteczki, które otwarto w ramach szpitalnej akcji „Książka na zdrowie”, mają w najbliższym czasie pojawić się w kolejnych oddziałach.
Biblioteczki zapełniły się lekturami dzięki pomocy Narodowego Centrum Kultury, które przekazało szpitalowi w Brzezinach blisko 100 nowych książek. Książki podarowali także pracownicy szpitala oraz współpracujących ze szpitalem firm, którzy zorganizowali specjalną zbiórkę lektur dla brzezińskiej placówki.

Akcję „Książka na zdrowie” mogą wspierać firmy i organizacje, a także pacjenci szpitala, którzy – jeśli zechcą – mogą podarować na szpitalne półki z książkami jakąś lekturę ze swoich zbiorów.

Biblioteczka dla pacjentów Biblioteczka dla pacjentów Biblioteczka dla pacjentów Biblioteczka dla pacjentów