Dzieci w Oddziale Pediatryczno-Neonatologicznym w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny mogą zapomnieć o szpitalnym łóżku, bawiąc się zabawkami i – od niedawna także – kolorowymi klockami. W oddziałowej strefie zabaw otwarto bowiem Kącik LEGO, wyposażony w kilkadziesiąt pudeł klocków o niespotykanych rozmiarach, które można przypinać na specjalnej platformie, przymocowanej do ściany.

Kącik z klockami utworzyła firma LEGO wspólnie z Fundacją „Dr Clown”. Z setek klocków można tworzyć przeróżne konstrukcje. Firma LEGO podarowała klocki nie tylko do strefy zabaw, ale przekazała szpitalowi także zestawy klocków, które dostaną mali pacjenci placówki.

Oprócz strefy zabaw w Oddziale Pediatryczno-Neonatologicznym jest też strefa rodzica. Są tu miejsca noclegowe i zaplecze sanitarno-socjalne. Rodzice, którzy chcą towarzyszyć swoim dzieciom przebywającym w szpitalu mogą tu w ciągu dnia odpocząć, zjeść posiłek, napić się „domowej” herbaty czy kawy, zajrzeć do Internetu. Korzystanie ze strefy rodzica jest bezpłatne.