Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i razem z nami świętowali 130 urodziny naszego szpitala. Dziękujemy wszystkim naszym gościom, którzy uczestniczyli w rocznicowej uroczystości w Muzeum Regionalnym – mieszkańcom Brzezin i powiatu. Dziękujemy pracownikom naszego szpitala – nie tylko obecnym: wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do tego, że szpital może szczycić się 130-letnią historią.

Rocznicowa uroczystość odbyła się 26 maja w Muzeum Regionalnym w Brzezinach – zorganizowaliśmy ją razem ze Starostwem Powiatowym, które świętowało 685 rocznicę utworzenia Kasztelanii Brzezińskiej. Podczas spotkania w pięknych muzealnych wnętrzach historię szpitala przypomniał senator Ryszard Bonisławski, znawca historii Łodzi i regionu.

Wyróżnieni zostali byli i obecni zasłużeni pracownicy szpitala. Pamiątkowe upominki otrzymali m.in. byli dyrektorzy i prezesi szpitala w Brzezinach – Anna Janicka, Jan Krakowiak, Jarosław Suwalski, Andrzej Nowański. Odznaki „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia”, przyznane przez Ministra Zdrowia wręczono Elżbiecie Jochman, położnej oddziałowej, Ewie Nowak, pielęgniarce epidemiologicznej i doktorowi Grzegorzowi Sobierajowi, starszemu asystentowi na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Podczas festynu edukacyjno-zdrowotnego naszych gości częstowaliśmy urodzinowym tortem. Spotkanie na świeżym powietrzu zainaugurowało wypuszczenie w powietrze kilkuset kolorowych balonów. Na stoiskach wokół muzealnego dziedzińca można było spotkać się m.in. ze specjalistami pracującymi w naszym szpitalu, Nagrodzono laureatów konkursu „Schudnij na wiosnę”, ogłoszonego na początku roku przez Szpital Specjalistyczny Brzeziny i Starostwo Powiatowe w Brzezinach. Można było też oglądać wystawę  zdjęć i dokumentów obrazujących historię naszego szpitala.

Gorąco dziękujemy Muzeum Regionalnemu w Brzezinach i wszystkim sponsorom za pomoc w zorganizowaniu naszych 130 urodzin, za ufundowanie nagród rzeczowych i wsparcie finansowe.