Spirometr SpiroScout

COVID-19 powoduje spustoszenie w naszym organizmie, w szczególności dokonuje zmian w naszych płucach. Logo fundacjiDzięki darowiźnie Fundacji Na Rzecz Rozwoju Szpitala w Brzezinach będziemy mogli wykonać tak ważne i specjalistyczne badanie – SPIROMETRIĘ – przy użyciu najwyższej jakości sprzętu –  SpiroScout firmy Schiller.

Spirometr SpiroScout jest urządzeniem opartym o, wyróżniającą go na tle innych firm, technologię pomiarów metodą ultradźwiękową. Rozwiązanie to sprawia, że odchylenie od dokładności pomiaru oscyluje na poziomie jedynie 1%! Spirometr ten potrafi symultanicznie uzyskać bardzo precyzyjny pomiar przepływu oraz gęstości gazów. To zaś przekłada się na dokładny wynik objętości i zmian gazowych w ramach jednego pomiaru. Aparat pozwala uzyskać wszelkie rodzaje parametrów wykorzystywanych we współczesnej medycynie dla diagnostyki płuc. Co również istotne – urządzenie pozwala na wykonanie badania przy niewielkiej współpracy ze strony pacjenta, stąd nawet małe dzieci mogą zostać łatwo zbadane.

Już dziś nasi pacjenci mogą skorzystać z konsultacji pulmonologa z wykonaniem spirometrii pod numerem  tel. 46 880 40 28 lub 506 008 452 lub wykonać diagnostykę post-COVIDową https://www.szpital-brzeziny.pl/przegladpostcovid/.

Bardzo dziękujemy Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala w Brzezinach za okazaną pomoc i wierzymy, że użytkowanie sprzętu przyczyni się do polepszenia jakości życia naszych pacjentów.