Pod takim hasłem w połowie lutego odbędzie się w Łodzi konferencja naukowa, której przygotowanie koordynuje pracujący w naszym szpitalu profesor Adam Dziki. VIII konferencję „Chirurgia 2017 – co nowego?” organizują Klinika Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, której profesor Dziki jest szefem, oraz Stowarzyszenie Popierania Rozwoju Proktologii.

Podczas dwudniowego spotkania chirurdzy uczestniczący w konferencji będą mogli zapoznać się z nowościami w najważniejszych dyscyplinach zabiegowych. Do wygłoszenia wykładów i prezentacji organizatorzy zaprosili – podobnie jak w poprzednich latach – najwybitniejszych polskich specjalistów, autorytety w poszczególnych dziedzinach chirurgicznych. Podzielą się oni swoimi spostrzeżeniami, związanymi z naukowymi osiągnięciami, jakich dokonano w chirurgii w minionym roku, m.in.: w chirurgii żołądka, jelita grubego, trzustki, wątroby, chirurgii endokrynologicznej, chirurgii przepuklin.

Łódzkie spotkania chirurgów cieszą się dużą popularnością – co roku w konferencji bierze udział 700-800 osób z całej Polski. Profesor A. Dziki, który jest przewodniczącym Komitetu Naukowego i Organizacyjnego konferencji, jest znanym nie tylko w Polsce chirurgiem i proktologiem. W Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny kieruje zespołem lekarzy zajmujących się kompleksowo pacjentami ze schorzeniami jelita grubego, głównie chorobami nowotworowymi jelita. Brzeziński szpital jest jednym z niewielu w regionie, w których rocznie wykonuje się ok. 400 operacji onkologicznych jelita grubego.