Pod koniec września naszą porodówkę odwiedziło kilkoro rodziców. Chcieli zobaczyć – zanim zdecydują się na wybranie szpitala, w którym urodzi się ich dziecko – jakie warunki się im proponuje, poznać personel medyczny.

Oglądali sale, w których przebywają mamy i ich nowonarodzone dzieci, zajrzeli do sali porodowej i zadali dziesiątki pytań położnej oddziałowej, Elżbiecie Jochman, która oprowadzała gości po Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

Szpital od kilku lat zaprasza przyszłych rodziców, by na kilka miesięcy przed planowanym porodem – jeśli biorą pod uwagę, że może on odbyć się w tutejszej placówce – obejrzeli oddział, poznali personel medyczny. Nie ma żadnych tajemnic, praktycznie wszędzie można zajrzeć, o wszystko zapytać.

– Mamy jak zwykle najczęściej pytały o sam poród, interesowały się możliwością ułożenia własnego, indywidualnego planu porodu, pielęgnacją noworodka – mówi Elżbieta Jochman. – Tatusiowie pytali o to, czy możliwy jest wspólny rodzinny poród. Wszystkim podobały się warunki pobytu, porodu, jakie proponujemy.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy w szpitalu w Brzezinach mieści się w nowoczesnym budynku. Jednołóżkowe sale porodowe, gwarantują intymność podczas porodu, blok porodowy jest wyposażony w nowoczesny sprzęt do monitorowania stanu rodzącej pacjentki oraz dziecka, które jest w jej łonie. Łóżka, pozwalają na poród w każdej pozycji, obok jest własna sala operacyjna, gdzie można wykonać cesarskie cięcie, jest sprzęt do łagodzenia bólu porodowego.

Sale pacjentek są komfortowo wyposażone. W każdej z nich jest miejsce na łóżeczko dla dziecka, które mama po porodzie może mieć od razu obok siebie. Przy porodzie może być obecny ojciec dziecka. Podczas pobytu w szpitalu dziecko jest poddane wszystkim niezbędnym szczepieniom oraz badaniom.

Żeby umówić się na wizytę na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny wystarczy zadzwonić pod numer: 506 008 861, w godzinach od 9.00 do 15.00.