Profesor Adam Dziki, wybitny chirurg i proktolog z naszego szpitala, został – jako pierwszy Polak – członkiem honorowym Europejskiego Towarzystwa Proktologicznego (European Society of Coloproctology – ESCP).

To elitarne towarzystwo liczy tylko 11 honorowych członków. Zaproszenie profesora Dzikiego do ESCP jest kolejnym prestiżowym wyróżnieniem, jakie mu przyznano. Profesor jest najbardziej uhonorowanym polskim chirurgiem – jest między innymi jedynym żyjącym i drugim w historii Polakiem, należącym do Królewskiego Brytyjskiego Towarzystwa Chirurgicznego, jest też członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgicznego (skupia tylko 100 najwybitniejszych chirurgów na świecie), International Society of Surgeons, The Association of Coloproctology of Great Britain, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Klubu Koloproktologii, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

W Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny profesor Adam Dziki kieruje zespołem lekarzy zajmujących się kompleksowym leczeniem pacjentów ze schorzeniami jelita grubego, głównie chorobami nowotworowymi jelita. Jest też szefem Kliniki Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.