W Wielospecjalistycznej Przychodni Lekarskiej, działającej przy Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny, można od 1 lipca korzystać z porad specjalistów onkologów.

Poradnia onkologiczna opiekuje się osobami z podejrzeniem choroby nowotworowej oraz z rozpoznaną chorobą nowotworową. W ramach konsultacji specjalista onkolog kieruje na niezbędne badania czy zabiegi diagnostyczne, prowadzi leczenie ambulatoryjne, kwalifikuje do zabiegów i operacji chirurgicznych (jeśli okażą się koniecznie) lub na chemioterapię, radioterapię czy hormonoterapię.

Badania diagnostyczne można wykonać w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny. Żeby skorzystać z porady onkologa w przyszpitalnej przychodni nie trzeba mieć skierowania – wystarczy zapisać się w przychodni na wizytę u specjalisty (osobiście lub telefonicznie: tel. 46 874 23 09).

Szpital w Brzezinach specjalizuje się w kompleksowym leczeniu osób z chorobami nowotworowymi jelita grubego, a także piersi. Pacjenci mogą korzystać z konsultacji w poradniach specjalistycznych, zaawansowanej diagnostyki. W szpitalu pracują wysokiej klasy chirurdzy onkolodzy, placówka ma własny oddział chemioterapii.

Zespołem doświadczonych specjalistów, zajmujących się leczeniem chorób jelita grubego, kieruje profesor Adam Dziki, znany nie tylko w Polsce chirurg i proktolog. Lekarze wykonują zabiegi i operacje w nowym bloku operacyjnym, w szpitalu działa świetnie wyposażony Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej.