Każdy, kto wybrał się do łódzkiej Atlas Areny na trzydniowy (17-19.04. 2015) Piknik Dbam o Zdrowie, mógł podczas tej imprezy „zajrzeć” także do Szpitala Specjalistycznego Brzeziny.

Szpital prezentował się podczas targów sportowych RUN & FUN, które były częścią pikniku. Zespół ratowników medycznych z brzezińskiej placówki był też do dyspozycji uczestników i kibiców niedzielnego, wielkiego finału całej imprezy – DOZ MARATONU ŁÓDŹ PZU.

W targowym stoisku szpitala w Atlas Arenie można było dowiedzieć się wszystkiego o usługach medycznych, jakie proponuje brzezińska placówka. Szpital, który niedawno rozbudowano i zmodernizowano kosztem ponad 36 milionów złotych, jest dziś jednym z najnowocześniejszych w regionie i wyjątkowym w całej Polsce. Otwarto tu bowiem pierwsze w kraju Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego.

Brzeziński szpital leczy pacjentów kompleksowo – obok dziewięciu szpitalnych oddziałów mogą oni korzystać także z kilkunastu przychodni specjalistycznych, wykonać badania laboratoryjne i diagnostyczne. Lekarze i pracownicy szpitala, którzy informowali gości odwiedzających ich targowe stoisko podkreślali, że placówka specjalizuje się w dziedzinach: ortopedii, chirurgii ogólne i onkologicznej, leczeniu chorób jelita grubego oraz ginekologii i położnictwa. Podczas targów RUN & FUN szpital nie poprzestał jedynie na akcji informacyjnej – odwiedzając stoisko szpitala można było na przykład wykonać profilaktyczne badanie wzorku.

Szpital Specjalistyczny Brzeziny zapewnił też obsługę jednego z punktów kibica, zorganizowanego na trasie DOZ MARATONU ŁÓDŹ PZU. Punkt medyczny obsługiwało trzech ratowników, stale dyżurował tu też szpitalny ambulans.