Personel i mamy, przebywające na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny mogą do pielęgnacji skóry niemowlaków używać innowacyjnych emolientów allerco®. Za kosmetyki nie trzeba płacić – ich producent, w ramach współpracy ze szpitalem, dostarczył ich próbki za darmo.

Emolienty allerco® to unikalna linia preparatów emolientowych oferująca troskliwą pielęgnację i ochronę delikatnej i wrażliwej skóry już od 1. dnia życia. Emolienty allerco®  zapewniają skórze prawidłowe natłuszczenie i nawilżenie, odbudowują płaszcz hydrolipidowy naskórka i chronią skórę przed powstawaniem podrażnień. Są produktami szczególnie polecanymi do codziennej pielęgnacji ciała i skóry suchej, wrażliwej, atopowej – skłonnej do podrażnień i alergii. Spełniają wymagania stawiane preparatom hipoalergicznym – nie  zawierają substancji zapachowych i barwników. Oparte są na specjalnie wyselekcjonowanych, łagodnie działających składnikach pielęgnacyjno-ochronnych.

Producent emolientów allerco® zaopatrzył w nie – oprócz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego – także szkołę rodzenia, działającą przy szpitalu w Brzezinach.