Szpital Specjalistyczny Brzeziny zaprasza mężczyzn na bezpłatne konsultacje ze specjalistą urologiem, doktorem Przemysławem Zimnochem. Zaproszenie jest kierowane przede wszystkim do panów po czterdziestce oraz do wszystkich – bez względu na wiek – którzy mają problemy z oddawaniem moczu. Bezpłatne konsultacje urologiczne odbędą się 20 maja.

Mężczyźni, którzy ukończyli 40 lat,  powinni wykonywać profilaktyczne badania urologiczne przynajmniej raz na dwa lata (jeśli w rodzinie ktoś chorował na raka prostaty badanie należy wykonywać co roku). Chodzi o kontrolę prostaty, która – najczęściej u panów w średnim i starszym wieku – może zacząć się powiększać, rozrastać. A to prowadzi do problemów z oddawaniem moczu, może też być przyczyną raka prostaty. Kontrolne badanie prostaty pomaga też we wczesnym wykryciu zmian nowotworowych w prostacie, których objawem nie musi być jej przerost.

– Na konsultacje zapraszam nie tylko panów po czterdziestce, ale wszystkich, których niepokoją problemy z oddawaniem moczu – zatrzymanie moczu, częste oddawanie moczu w dzień i w nocy, wzmożone pacie na mocz, opóźnione oddawanie moczu, uczucie nie w pełni opróżnionego pęcherza, bóle w podbrzuszu i kroczu – mówi doktor Zimnoch. – Żadnego z tych objawów nie można lekceważyć. Nie należy też odkładać wizyty u lekarza obawiając się diagnozy. W większości przypadków mamy bowiem do czynienia z łagodnym przerostem prostaty, często w początkowej fazie, który leczy się dziś bez większych problemów.

Bezpłatne konsultacje urologiczne w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny będą polegać na przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oraz (za zgodą pacjenta) badania prostaty per rectum (przez odbyt). Jeśli będzie potrzeba wykonania innych badań diagnostycznych lekarz skieruje na przykład na USG jamy brzusznej, zleci badanie krwi w celu oznaczenia poziomu marketów PSA (antygenów prostaty, które wskazują czy nie ma w niej zmian nowotworowych).

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE KONSULTACJE UROLOGICZNE
20 MAJA 2016 OD GODZ. 14:00

zapisy w recepcji szpitala Specjalistycznego Brzeziny
osobiście lub telefonicznie