Profesorowie Adam Dziki i Andrzej Lewiński, leczący pacjentów w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny, są wśród wyróżnionych na najnowszej LIŚCIE STU najlepszych, najbardziej znaczących lekarzy w naszym kraju. Rankingi najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia w dwóch kategoriach – medycyna i system ochrony zdrowia – przygotowuje i ogłasza co roku gazeta PULS MEDYCYNY.

Jury, oceniające nominowane do wyróżnienia osobistości ze świata medycyny i ochrony zdrowia, brało pod uwagę osiągnięcia i dokonania kandydatki lub kandydata w 2015 roku, ich reputację zawodową, wprowadzanie nowatorskich metod leczenia, wpływy w środowisku medycznym oraz siłę publicznego oddziaływania.

Profesor Adam Dziki, znakomity i ceniony nie tylko w Polsce chirurg, proktolog (54. miejsce w rankingu) kieruje Kliniką Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Łodzi, leczy i operuje pacjentów w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny. W rankingu podkreślono, że profesor utworzył w brzezińskim szpitalu Centrum Leczenia Chorób Jelit, pierwsze tego typu w Polsce.

Szpital w Brzezinach specjalizuje się w kompleksowym leczeniu pacjentów z chorobami nowotworowymi jelit – jest jedną z niewielu placówek w regionie, w których każdego dnia wykonuje się co najmniej dwie operacje, związane z leczeniem jelita grubego. Szpital zatrudnia wysokiej klasy chirurgów onkologicznych, dysponuje nowym, doskonale wyposażonym blokiem operacyjnym, są tu też mający ultranowoczesny sprzęt Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej oraz Oddział Dziennej Chemioterapii.

Wśród wyróżnionych w tegorocznym rankingu lekarzy jest także współpracujący ze Szpitalem Specjalistycznym Brzeziny profesor Andrzej Lewiński (62. miejsce), specjalista chorób wewnętrznych, endokrynologii, medycyny nuklearnej, zdrowia publicznego, kierownik Kliniki Endokrynologii i Chorób Metabolicznych UM w Łodzi, konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii.

LISTA STU jest ogłaszana przez PULS MEDYCYNY od 13 lat.