Profesor Adam Dziki ze Szpitala Specjalistycznego Brzeziny został wyróżniony tym zaszczytnym tytułem za utworzenie w brzezińskiej placówce specjalizacji w leczeniu chorób jelita grubego oraz za promowanie szpitala w kraju i za granicą.

Wyróżnienie przyznała specjalna kapituła powołana przez starostę brzezińskiego, a wręczono je uroczyście podczas specjalnej sesji Rady Powiatu Brzezińskiego, która odbyła się 30 maja w Rogowie. Sesja zamykała kilkudniowe obchody 15-lecia istnienia Powiatu Brzezińskiego po jego odtworzeniu w 2001 roku (rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie ukazało się z datą 31 maja 2001 roku). Przy okazji przypomniano, że powiat w Brzezinach ma już… 630 lat!

W obradach radnych Powiatu Brzezińskiego uczestniczyli członkowie Zarządu Związku Powiatów Polskich, którzy również spotkali się z Rogowie. Po sesji, na zaproszenie starosty brzezińskiego odwiedzili także Szpital Specjalistyczny Brzeziny. Kilka lat temu władze powiatu podjęły decyzję o wprowadzeniu do szpitala prywatnego inwestora. Od tego czasu placówka szybko się rozwija, jest jedną z najnowocześniejszych w regionie, coraz bardziej znanym w kraju ośrodkiem leczenia chorób nowotworowych jelita grubego.

Starostwo 30.05.2016