Warsztaty pod nazwą „Masterclass in colorectal surgery” będą jednym z najważniejszych wydarzeń zaplanowanych w ramach 11 Sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii. Przygotowanie i przebieg tych „ćwiczeń” chirurgów, zajmujących się chorobami jelita grubego, koordynuje profesor Adam Dziki ze Szpitala Specjalistycznego Brzeziny.

Tegoroczne sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii odbędzie się w dniach 6-8 października w Katowicach. Spotkanie specjalistów leczących schorzenia jelita grubego rozpoczną właśnie warsztaty chirurgiczne, prowadzone przez doświadczonych lekarzy, światowej klasy autorytety w dziedzinie chirurgii kolorektalnej.

Kolejne dni sympozjum wypełnią sesje naukowe z niezwykle bogatym programem, umożliwiające wymianę doświadczeń i wiedzy pomiędzy ekspertami i praktykami – lekarzami różnych specjalności zainteresowanych problematyką chorób jelita grubego. Spotkanie w Katowicach będzie też okazją do świętowania 20-lecia istnienia Polskiego Klubu Koloproktologii.

Profesor dr hab. n. med. Adam Dziki, który koordynuje warsztaty chirurgiczne, jest też w komitecie naukowym katowickiego sympozjum. Ten znany nie tylko w Polsce chirurg i proktolog kieruje w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny zespołem lekarzy zajmujących się kompleksowo pacjentami ze schorzeniami jelita grubego, głównie chorobami nowotworowymi jelita. Brzeziński szpital jest jednym z niewielu w regionie, w których rocznie wykonuje się ok. 400 operacji onkologicznych jelita grubego.