Specjalny dyplom i statuetkę: „Osobowość XV-lecia Powiatu Brzezińskiego” uroczyście wręczyli profesorowi Adamowi Dzikiemu ze Szpitala Specjalistycznego w Brzezinach Starosta Brzeziński, Edmund Kotecki i Przewodniczący Rady Powiatu Marian Krasiński. Profesor odebrał to zaszczytne wyróżnienie 25 czerwca, podczas tegorocznych obchodów Dni Brzezin.

Tytuł „Osobowość XV-lecia” nadała profesorowi Rada Powiatu Brzezińskiego podczas uroczystej sesji, która odbyła się 30 maja w Rogowie. Sesja zamykała kilkudniowe obchody XV-lecia istnienia Powiatu Brzezińskiego po jego odtworzeniu w 2001 roku.

Do wyróżnienia nominowała profesora A. Dzikiego specjalna kapituła powołana przez starostę brzezińskiego. Profesor został uhonorowany za utworzenie w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny specjalizacji w leczeniu chorób jelita grubego oraz za uczynienie go znaną marką, za promowanie szpitala w kraju i za granicą.

Kilka lat temu władze powiatu podjęły decyzję o wprowadzeniu do szpitala prywatnego inwestora. Od tego czasu placówka szybko się rozwija, jest jedną z najnowocześniejszych w regionie, coraz bardziej znanym w kraju ośrodkiem leczenia chorób nowotworowych jelita grubego.

IMG_6062 IMG_6067 IMG_6059

Zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji BIS, bardzo dziękujemy za udostępnienie