Bogumiła Brodecka, położna z 26-letnim stażem z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny została zgłoszona do ogólnopolskiego plebiscytu pod hasłem: „Położna na medal”. W konkursie, którego pomysłodawcą jest Akademia Malucha Alantan, wybrane zostaną trzy najlepsze położne w kraju i najlepsze położne z każdego województwa.

Bogumiła Brodecka jest w brzezińskim szpitalu jedną z najbardziej doświadczonych i najbardziej lubianych położnych – zarówno przez pacjentki jak i personel medyczny, z którym współpracuje. Zawsze uśmiechnięta i serdeczna stara się wykonywać swój zawód nie tylko nienagannie od strony medycznej, ale z wyrozumiałością i oddaniem towarzyszy przyszłym mamom, nierzadko także przyszłym tatom, jest ich najlepszą przyjaciółką.

O swojej pracy opowiada zawsze z zaangażowaniem i emocjami. Mówi, że bardzo lubi to co robi, ponieważ będąc położną wciąż może być obok szczęśliwych ludzi, przeżywać z nimi radość z narodzin dziecka.

Głos na wybraną położną w plebiscycie „Położna na medal” mogą oddać tylko pacjenci i ich rodziny (pacjent lub osoba z rodziny może oddać tylko 1 głos). Głosowanie na położne nominowane do plebiscytu odbywa się za pomocą formularza zamieszczonego na stronie: www.poloznanamedal2016.pl. Plebiscyt (głosowanie) trwa do końca roku.

Przeczytaj wywiad z B. Brodecką: