Położna Elżbieta Jochman i doktor Krzysztof Michiewicz ze Szpitala Specjalistycznego Brzeziny pomogli w przygotowaniu filmów i informacji, w oparciu o które powstała pierwsza w Polsce Internetowa Szkoła Rodzenia. Szkołę uruchomił portal internetowy MedMe.pl, innowacyjny serwis medyczno-lifestylowy.

Położna i lekarz ze szpitala w Brzezinach – razem z kilkoma innymi specjalistami: neonatologiem, psychologiem, ekspertem Polskiego Banku Komórek Macierzystych, brafitterką, kosmetologiem, instruktorką fitness, doradcą kulinarnym – tworzą grupę konsultantów Internetowej Szkoły Rodzenia MedMe.pl. Korzystając z ich porad i wiedzy portal przygotował 7-odcinkowy mini serial filmowy oraz 25 tematycznych artykułów.

Medyczni specjaliści Internetowej Szkoły Rodzenia doradzają przyszłym rodzicom między innymi w sprawach związanych z przebiegiem ciąży, dolegliwościami ciążowymi, przygotowaniem do porodu, przebiegiem porodu, karmienia piersią, opieką nad noworodkiem. O tym, czy i jak ćwiczyć w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka podpowiada instruktorka fitness, jak dopasować biustonosz do piersi karmiącej mamy radzi brafitterka, a o zdrowej diecie mówi specjalista ds. żywienia. W Internetowej Szkole Rodzenia MedMe.pl praktycznie nie ma tematu związanego z ciążą, porodem, noworodkiem, którego by nie poruszono.

– Szkoła rodzenia w Internecie to doskonała propozycja, szczególnie dla tych przyszłych mam, które nie mogą z różnych przyczyn uczęszczać na stacjonarne zajęcia – mówi Elżbieta Jochman, położna oddziałowa ze Szpitala Specjalistycznego Brzeziny. – „Zwykłą” szkołę rodzenia, kontakt z położną, możliwość zadawania jej pytań trudno zastąpić, ale filmy i informacje w Internetowej Szkole MedMe są przygotowane bardzo profesjonalnie i jednocześnie w bardzo komunikatywny, atrakcyjny sposób. Nie pominięto niczego, co może być ważne dla przyszłych mamy i taty. Tata jest tu zresztą potraktowany wyjątkowo – może i powinien oczywiście zobaczyć wszystkie filmy, ale jeden z odcinków jest przygotowany specjalnie dla niego: to „poradnik Taty”.

Zespół, przygotowujący Internetową Szkołę Rodzenia i portal MedMe.pl zapraszają do zajrzenia na stronę szkoły (https://www.medme.pl/internetowa-szkola-rodzenia/) także tych przyszłych rodziców, którzy chodzą na stacjonarne zajęcia przygotowujące do porodu. Oglądając filmy, czytając zgromadzone tu artykuły można bowiem utrwalić, przypomnieć sobie wiedzę zdobytą w swojej szkole rodzenia, trafić na nowe informacje, problemy, o których można potem porozmawiać ze swoją położną czy lekarzem.