Pod takim hasłem Powiat Brzeziński wspólnie ze Szpitalem Specjalistycznym Brzeziny oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zorganizowały 5 listopada akcję pobierania krwi w Brzezinach.

Krew jest lekiem, którego niczym nie da się zastąpić. Każdego dnia jest potrzebna wielu osobom, które przechodzą poważne operacje, transplantacje, cierpią na przewlekłe choroby. Wielu zabiegów i operacji nie dałoby się wykonać, gdyby pacjentowi nie można było podać krwi. Rozwój medycyny zwiększa zapotrzebowanie na ten bezcenny lek, którego jednak nie produkuje żadna fabryka. Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej osób – jeśli tylko może to zrobić – oddało krew, pomogło w ten sposób ratować zdrowie i życie potrzebującym.
Organizatorzy akcji chcieliby zebrać minimum 15 litrów krwi i w ten sposób nawiązać do jubileuszu 15-lecia istnienia Powiatu Brzezińskiego po jego odtworzeniu w 2001 roku. Stąd na plakatach, zapowiadających sobotnią akcję pojawiło się też hasło: „15 litrów krwi na 15-lecie powiatu”.
Każdego, kto może i chciałby oddać krew zapraszamy w najbliższą sobotę, 5 listopada w godzinach od 10.00 do 15.00 na parking za Urzędem Miasta w Brzezinach (ul. Sienkiewicza 16), na którym stanie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Bardzo prosimy tych wszystkich, którzy wcześniej zdecydują, że w sobotę oddadzą krew o zgłoszenie tego organizatorom akcji telefonicznie: tel. 46 874 00 90 lub 46 874 28 00. Pamiętajmy, by idąc oddać krew zabrać ze sobą dokument tożsamości.