Co dla pacjentów oznacza utworzenie tak zwanej sieci szpitali? Jakie zmiany wprowadza w systemie opieki zdrowotnej? Co z leczeniem w placówce, która nie znalazła się w sieci? Na te i inne pytania będą odpowiadać w środę 13 września w szpitalu w Brzezinach pracownicy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pracownicy NFZ będą dyżurować w brzezińskim szpitalu na specjalnym stoisku, które będzie otwarte w godzinach od 9.00 do 14.00. Będą wyczerpująco informować o zmianach, jakie wprowadza utworzenie ogólnopolskiego Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej, potocznie nazywanego siecią szpitali.

Utworzono ją, by pacjent miał zagwarantowane kompleksowe świadczenia zdrowotne, by była zapewniona ich ciągłość – mają to gwarantować szpitale pracujące w sieci. Pacjent powinien w tych placówkach mieć dostęp, oprócz leczenia w szpitalu, także m.in. do ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych w poradniach przyszpitalnych oraz do świadczeń rehabilitacyjnych.

W Łódzkiem do sieci szpitali, która zacznie funkcjonować 1 października, zakwalifikowano 36 placówek, w tym także Szpital Specjalistyczny Brzeziny. Każdy ze szpitali jest przypisany do jednego z sześciu poziomów sieci – szpital w Brzezinach włączono do systemu jako placówkę drugiego stopnia na poziomie podstawowym.

Dyżurujący w naszym szpitalu pracownicy ŁOW NFZ będą oczywiście udzielać informacji nie tylko na temat sieci szpitali, ale także w innych sprawach dotyczących opieki zdrowotnej. Seniorzy będą mogli uzyskać informacje o zmianach na Liście Leków 75+. Na wszystkich, którzy odwiedzą stoisko NFZ czekają materiały informacyjne i upominki: notesy i super torby.

• środa, 13 września, godz. 9.00-14.00
  • Szpital Specjalistyczny Brzeziny, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 6

Więcej na temat ogólnopolskiej sieci szpitali na stronie ŁOW NFZ: