Szpital Specjalistyczny Brzeziny ma nowy tomograf komputerowy. Sprzęt przeznaczony jest do badań całego ciała, bez względu na wiek pacjenta. Nowoczesny aparat umożliwia uzyskanie obrazów doskonałej jakości przy użyciu do badania minimalnej dawki promieniowania jonizującego.

Siemens Somatom SCOPE to drugi tego typu tomograf w Polsce. Szesnastorzędowy aparat wyposażony jest w dodatkową opcję OSTEO, która służy do pomiaru gęstości kości. Badanie jest bardzo przydatne dla Poradni Leczenia Osteoporozy w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny, ponieważ dzięki niemu można rozpoznać osteoporozę już w jej wczesnym stadium oraz ocenić skuteczność dotychczasowego leczenia.

– Jest to tomograf ogólnodiagnostyczny, doskonale pasujący do profilu szpitala. To sprzęt doskonałej jakości, dający obrazy o wysokiej rozdzielczości – mówi Jarosław Grabowski, technik radiolog ze Szpitala Specjalistycznego Brzeziny.

Nowy tomograf komputerowy zastąpił dotąd eksploatowany aparat. Badania tomograficzne w szpitalu w Brzezinach są wykonywane zarówno w ramach kontraktu z NFZ jak i komercyjnie.