Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej

Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej jest wyposażony w sprzęt najnowszej generacji – gastroskopy i kolonoskopy pracują w rozdzielczości HD, co zapewnia najdokładniejszą diagnostykę endoskopową przewodu pokarmowego.

W ośrodku można wykonać badania ambulatoryjne bądź połączone z zabiegami endoskopowymi (np. bezoperacyjnym usuwaniem zmian nowotworowych w przewodzie pokarmowym). Te ostatnie – jeśli jest to konieczne – są wykonywane także w szpitalu: w nowym, doskonale wyposażonym Oddziale Chirurgii Onkologicznej, z pełnym zapleczem anestezjologicznym.

Ośrodkiem Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej kieruje doktor Michał Spychalski, specjalista chirurgii. Lekarze tu pracujący – jako jedni z nielicznych w Polsce – szkolili się w najlepszych zagranicznych klinikach – każdy ma na swoim koncie setki zabiegów. Z ośrodkiem sąsiaduje nie tylko nowoczesny Oddział Chirurgii Onkologicznej, ale także jedyne w Polsce Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego, którym kieruje światowej klasy chirurg, profesor Adam Dziki. Jeśli będzie potrzebne leczenie w szpitalu, pacjent może z niego od ręki skorzystać.

Przeczytaj więcej o badaniach i zabiegach wykonywanych przez Ośrodek Endoskopii:

Leczenie nowotworów przewodu pokarmowego bez konieczności otwierania brzucha »
Leczenie otyłości balonem żołądkowym »
Kamera, latarka, skalpel. To wszystko zmieści się w jelicie? »
Przełyk Barretta. Metoda termoablacji w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny »
Bezpłatna profilaktyczna kolonoskopia w naszym szpitalu »

Kontakt telefoniczny:
(46) 874 20 02 wewnętrzny 500

Usługi

Endoskopia ambulatoryjna:

• Gastroskopia – badanie diagnostyczne przełyku, żołądka i dwunastnicy;
  • Kolonoskopia – badanie diagnostyczne jelita grubego.
  • Polipektomia endoskopowa

Endoskopia szpitalna:

• Złożone zabiegi związane z usuwaniem polipów z przewodu pokarmowego (żołądek, jelito grube);
  • Zakładanie protez w zwężeniach nowotworowych przełyku i jelita grubego;
  • Endoskopowe leczenie otyłości (zakładanie balonu żołądkowego);
  • Endoskopowa dyssekcja podśluzówkowa nowotworów przewodu pokarmowego (ESD).

Leczenie szpitalne (wraz z zabiegami) jest bezpłatne dla osób ubezpieczonych (w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego).

Usługi ambulatoryjne wykonujemy również odpłatnie:

• Gastroskopia – 200zł, w cenę wliczony jest test H.pylori oraz badanie histopatologiczne.
  • Kolonoskopia – 400zł, w cenę wliczona jest polipektomia polipów średnicy do 1cm wraz z badaniem histopatologicznym usuniętej zmiany.
  • Kolonoskopia z polipektomią (zmiany powyżej 1cm) – 1000zł, w cenę wliczone jest badanie histopatologiczne usuniętej zmiany oraz ewentualna obserwacja w szpitalu po wykonanym badaniu.
  • Konsultacja lekarska – 150zł.

Zespół medyczny

Jarosław Buczyński

Oddział Chirurgii - Pododdział Chirurgii Onkologicznej - Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej

Starszy asystent Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatycznej i starszy asystent Oddziału Chirurgii z pododdziałem Chirurgii Onkologicznej. Doktor nauk medycznych, absolwent Akademii Medycznej w Łodzi (1998). Specjalista chirurgii ogólnej. Posiada Certyfikat Endoskopowy Sekcji Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich. Zdobywał doświadczenie w zakresie chirurgii kolorektalnej i laparoskopowej m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech.

Michał Spychalski

Kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatycznej. Doktor nauk medycznych, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2005). Specjalista chirurgii ogólnej. Zdobywał doświadczenie w zakresie chirurgii kolorektalnej i onkologicznej m.in. w USA i Japonii.

Marta Słomka

Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej

Starszy asystent Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej.  Doktor nauk medycznych, Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi (2003). Specjalista  chorób wewnętrznych i gastroenterologii.

Jacek Stańczyk

Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej

Asystent Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatycznej. Lekarz medycyny, absolwent Akademii Medycznej (1994). Specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych.