Do grona doświadczonych lekarzy kilkunastu dziedzin medycyny, którzy konsultują pacjentów w Gabinetach Lekarzy Specjalistów w szpitalu w Brzezinach dołączył Tomasz Mydłowski, specjalista chorób płuc (pulmonolog).

Tomasz Mydłowski jest lekarzem medycyny – ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi w 1999 roku. Po stażu podyplomowym przez kilka lat pracował w oddziale chorób płuc w Samodzielnym Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Rudce (województwo mazowieckie). Od 2006 roku pracuje w Wojewódzkim Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc w Łodzi.

Jest specjalistą chorób wewnętrznych (2008) oraz specjalistą chorób płuc – tę ostatnią specjalizację uzyskał w 2012 roku podczas Niestacjonarnych Studiów Doktoranckich na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie jest w trakcie uzyskiwania tytułu doktora medycyny.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc oraz European Respiratory Society (Europejskie Towarzystwo Oddechowe), które skupia specjalistów chorób płuc. Zajmuje się między innymi chorymi w trakcie chemioterapii z powodu raka płuca oraz pacjentami z niewydolnością oddechową, których kwalifikuje do leczenia za pomocą tlenoterapii domowej.

Tomasz Mydłowski jest kolejnym pulmonologiem w Gabinetach Lekarzy Specjalistów w brzezińskim szpitalu. Od kilku miesięcy pacjentów przyjmuje tu już bowiem Małgorzata Jańczak – doktor nauk medycznych, specjalista chorób płuc.