Katarzyna Ćwiklińska jest drugą położną ze Szpitala Specjalistycznego Brzeziny, którą zgłoszono do ogólnopolskiego plebiscytu pod hasłem: „Położna na medal”. Wcześniej na listę kandydatek do tego tytułu w konkursie, którego pomysłodawcą jest Akademia Malucha Alantan, wpisano Bogumiłę Brodecką.

Obie panie to doświadczone położne z wieloletnim stażem, lubiane i cenione zarówno przez pacjentki, jak i koleżanki z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w brzezińskim szpitalu.

– O wszystkich naszych położnych z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że mają wysokie kwalifikacje, że są oddane naszym pacjentkom – przyszłym mamom, że dbając o nie od strony medycznej, są dla nich także jak koleżanki czy matki – mówi Elżbieta Jochman, położna oddziałowa w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny. – Uśmiechnięte, serdeczne, cierpliwe, umieją słuchać, są zaangażowane w wykonywaną pracę. Ciągle podnoszą kwalifikacje, dokształcają się. Dlatego bardzo się cieszę, że dwie z naszych koleżanek zgłoszono do plebiscytu na najlepszą położną. Tym bardziej, że są to zgłoszenia pacjentek lub ich rodzin, a więc tych, którzy w szczególny sposób oceniają ich pracę.

W konkursie „Położna na medal” wybrane zostaną trzy najlepsze położne w kraju i najlepsze położne z każdego województwa. Głos na wybraną położną mogą oddać tylko pacjenci i ich rodziny (pacjent lub osoba z rodziny może oddać tylko 1 głos). Głosowanie na położne nominowane do plebiscytu odbywa się za pomocą formularza zamieszczonego na stronie: www.poloznanamedal2016.pl. Plebiscyt (głosowanie) trwa do końca roku.

Czytaj także: