Andrzej Komor OrtopedaDoktor Andrzej Komor, ortopeda traumatolog, specjalizujący się między innymi w leczeniu chorób i urazów stopy, w tym także haluksów, będzie przyjmował pacjentów w Gabinetach Lekarzy Specjalistów w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny.

Deformacja palucha, zwana często haluxem lub paluchem koślawym jest schorzeniem na które skarży się coraz więcej osób, głównie kobiet. Haluksy są w dużym stopniu dziedziczne; ich przyczyną może być także płaskostopie poprzeczne, noszenie niewłaściwego, zbyt ciasnego obuwia o zwężonych czubkach oraz butów na wysokim obcasie. Do powstawania haluksów przyczynia się gładkie, twarde podłoże, po którym chodzimy. Każdy, kto zauważy u siebie problem z haluksami, powinien skonsultować się z ortopedą, który zdecyduje o rodzaju terapii. Skieruje pacjenta na gimnastykę korekcyjną, fizykoterapię. W przypadku dużej deformacji lub nasilonych dolegliwości bólowych może być wskazany zabieg operacyjny.

Doktor Andrzej Komor jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Z wyróżnieniem uzyskał specjalizację II stopnia w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Prowadzi prywatną praktykę, od wielu lat związany jest z medycyną sportową. W latach 1994-206 był lekarzem Młodzieżowej Reprezentacji Polski w piłce nożnej, podczas EURO 2012 był tzw. lekarzem płyty (odpowiadał za opiekę medyczną nad zawodnikami i sędziami). Jest lekarzem Polskiej Misji Medycznej – brał udział w ratowaniu ofiar trzęsienia ziemi w Pakistanie (2005) i Indonezji (2006).

Doktor Komor specjalizuje się w leczeniu chorób i urazów: stawu skokowego i stopy, stawu kolanowego i barkowego oraz terapią z zastosowaniem komórek macierzystych. Wśród zabiegów, z których znany jest doktor Andrzej Komor są także te związane z leczeniem haluksów. W terapii tego dokuczliwego schorzenia stosuje nowoczesne techniki operacyjne, nie wymagające stosowania opatrunków gipsowych w okresie pooperacyjnym.

Doktor Komor będzie przyjmował pacjentów w Gabinetach Lekarzy Specjalistów (komercyjnie) w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny od 26 lutego.
Zapisy pod numerem telefonu: (46) 875 25 01