Innowacyjna metoda znieczulenia do endoskopii dostępna w szpitalu w Brzezinach.

Znieczulenie za pomocą mieszaniny podtlenku azotu z tlenem to nowy, bezpieczny dla pacjenta i skuteczny sposób na znaczne zmniejszenie dyskomfortu towarzyszącego badaniom endoskopowym.

Gazowy znieczulacz działa szybko i szybko się wycofuje. Zaczyna działać od razu, a kiedy już nie jest potrzebny i przerywa się jego stosowanie, od razu jest wydalany z organizmu, nie pozostawiając praktycznie śladu, nie powodując prawie nigdy skutków ubocznych. Pacjent w ciągu kilku minut po zaprzestaniu podawania mieszaniny gazów nie odczuwa jej działania. Po 30 minutach od zakończenia inhalacji możliwy jest powrót do pełnej aktywności fizycznej, w tym do jazdy samochodem.

– Podtlenek azotu z tlenem jest obecnie coraz szerzej stosowany w salach porodowych, podczas zabiegów endoskopowych: gastroskopii i kolonoskopii, podczas biopsji szpiku, prostaty, rozbijania kamieni nerkowych, nastawiania zwichnięć czy złamań, w leczeniu oparzeń, w stomatologii – mówi doktor Michał Spychalski – Również w naszym szpitalu ta mieszanina gazowa jest do dyspozycji pacjentów – stosujemy ją pod rynkowa nazwą Entonox. Środek nie obciąża organizmu chorego, działa łagodnie, ale na tyle zdecydowanie, że skutecznie uśmierza ból, towarzyszący bolesnym zabiegom. Korzystają z niego także nasze pacjentki na sali porodowej.

Entonox, oprócz działania przeciwbólowego, uspokaja, poprawia nastrój, łagodzi lęk przed zabiegiem, którego obawia się pacjent. Jego profil bezpieczeństwa jest bardzo dobrze określony. Dzięki temu został on dopuszczony do stosowania u dzieci i kobiet w ciąży. Wykazano, że jego stosowanie jest bezpieczniejsze od tradycyjnych metod znieczulenia stosowanych podczas endoskopii polegających na dożylnym podawaniu leków przeciwbólowych.

Miło nam poinformować, że znieczulenie do zabiegów endoskopowych za pomocą Entonoxu jest możliwe w pracowni endoskopowej Szpitala w Brzezinach.