Leczenie otyłości tą metodą polega na endoskopowym (bezoperacyjnym) wprowadzeniu do żołądka pacjenta balonu, wypełnionego roztworem fizjologicznym. Balon Orbera, zbudowany z miękkiego silikonu, wypełnia znaczną część żołądka pacjenta, co zapewnia mu uczucie sytości po zjedzeniu nawet małego posiłku.

Jest to metoda małoinwazyjna, która w połączeniu z odpowiednim programem dietetycznym oraz spersonalizowanym treningiem fizycznym pozwala na znaczną redukcję masy ciała. Spodziewana utrata masy ciała po 6 miesiącach to około 15-20 kg. Wskazaniem do implantacji (założenia) balonu żołądkowego Orbera jest wartość wskaźnika masy ciała (BMI) pacjenta – balon zakłada się, jeśli wskaźnik jest wyższy od 28.

W Centrum Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej stosuje się balony renomowanej firmy Medsil. Zabieg zakładania oraz usuwania balonu (po 6 miesiącach terapii) jest przeprowadzamy na bloku operacyjnym, w znieczuleniu krótkotrwałym dożylnym, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo chorego.

Zabieg implantacji balonu Orbera

W znieczuleniu krótkotrwałym dożylnym, po kontrolnej gastroskopii do żołądka wprowadza się balon Orbera, który następnie napełnia się roztworem soli fizjologicznej.

Po jednodniowej hospitalizacji chory opuszcza szpital z umieszczonym w żołądku balonem oraz wskazówkami dietetycznymi zwiększającymi skuteczność leczenia.

Cena zabiegu

Wykonanie zabiegu kosztuje 6000 złotych.

Cena obejmuje:

• konsultację z lekarzem prowadzącym leczenie;
  • założenie balonu wraz z jednodniową hospitalizacją;
  • konsultację internistyczną oraz usunięcie balonu.

Na wizycie konsultacyjnej poprzedzającej założenie balonu lekarz poinformuje chorego o koniecznych badaniach, które należy wykonać przed zabiegiem.