Nikola i Franek, dzieci urodzone w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny 1 czerwca, zgodnie z zapowiedzią starosty brzezińskiego otrzymały jubileuszową wyprawkę. W Dniu Dziecka prezentów nie zabrakło dla żadnego z małych pacjentów placówki.

Dzieci w Oddziale Pediatryczno-Neonatologicznym odwiedzili: Małgorzata Majer, prezes zarządu szpitala, Jarosław Buczyński, wiceprezes zarządu ds. medycznych oraz starosta powiatu brzezińskiego, Edmund Kotecki. Wszystkie dzieci dostały pluszowe maskotki od szpitala i upominki od starosty. Nikola i Franek, którzy przyszli na świat 1 czerwca, otrzymali także piękne beciki od starosty brzezińskiego. Zarząd szpitala i starosta spotkali się też ze szczęśliwymi rodzicami noworodków, życząc im, by ich pociechy zdrowo się chowały i szybko rosły.

– Staramy się jak najczęściej dawać naszym małym pacjentom powód do radości, umilić im pobyt w szpitalu, sprawić, by zapomniały o chorobie, leczeniu – mówi Małgorzata Majer. – Dzieci odwiedziliśmy wspólnie z panem starostą, który oprócz upominków dla wszystkich maluchów – w związku z obchodzonym w tych dniach jubileuszem 15-lecia odtworzenia powiatu brzezińskiego – ufundował dla dzieci urodzonych 1 czerwca beciki.

W tym roku w szpitalu w Brzezinach urodziło się już 174 dzieci. Od blisko dwóch lat porody odbywają się tu w komfortowych warunkach – w nowoczesnym budynku umieszczono doskonale wyposażone sale dla mam i dzieci, oddział położniczy jest wyposażony
w jednołóżkowe sale porodowe, gwarantujące pacjentkom intymność, specjalne łóżka, umożliwiające poród w każdej pozycji i sprzęt do łagodzenia bólu porodowego. Każda z mam może rodzić dziecko według indywidualnego planu porodu. Oddział można odwiedzić, obejrzeć, poznać personel medyczny przed podjęciem decyzji o porodzie w brzezińskiej placówce.

Także pediatria w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny została wyremontowana i wyposażona w nowy sprzęt. W oddziale są: strefa rodzica, strefa zabaw i inhalatorium, które wspomaga leczenie chorób układu oddechowego, w tym astmy oskrzelowej u najmłodszych.  Prowadzona jest tu m.in. diagnostyka bólów brzucha, astmy, leczone są alergie, także pokarmowe, otyłość, choroby układu oddechowego, dolegliwości związane z brakiem witaminy D3 i wapnia, wywołane przez helicobacter pylori (bakterię powodującą zapalenie błony śluzowej żołądka).

Zdjęcia autorstwa pani Katarzyny Spychalskiej ze Starostwa Powiatowego w Brzezinach, dziękujemy za udostępnienie.

DSCF1004 (2)DSCF1021 (2)DSCF1030 (2)

DSCF1032 (2)DSCF1038 (2)DSCF1041 (2)