Dni otwarte na oddziale położniczo-ginekologicznym foto z prezentacji dr DrzewoskiegoPrzez dwa dni lekarze i położne ze Szpitala Specjalistycznego Brzeziny, a także specjaliści w dziedzinie neonatologii, pediatrii, fizjoterapii prowadzili cykl spotkań i wykładów na temat ciąży, porodu i pielęgnacji noworodka. Z ich wiedzy skorzystało wiele osób, głównie przyszłych mam, które uczestniczyły w dniach otwartych na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, zorganizowanych w brzezińskim szpitalu 20 i 21 kwietnia.

Specjaliści mówili między innymi o obowiązkowych badanych w ciąży, o tym, jak  wykryć zagrożenia płodu w czasie ciąży i porodu, o cukrzycy ciążowej. Podczas spotkań z położnymi można się było dowiedzieć, że na karmieniu piersią korzysta nie tylko dziecko, ale także jego mama.

Można było także zajrzeć na Odział Ginekologiczno-Położniczy, skorzystać z bezpłatnej konsultacji ginekologicznej. Dla osób, które skorzystały z zaproszenia szpitala przygotowano także upominki. Dni otwarte na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny odbyły się pod patronatem Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.