Doktor Kenzo Kase z Japonii, który opracował metodą plastrowania dynamicznego, (tzw. kinesiotaping), wykorzystywaną w fizjoterapii przeciwbólowej, będzie o niej mówił podczas spotkania w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny.

Spotkanie z dr K. Kase odbędzie się w piątek, 14 kwietnia, o godzinie 15.00 (Szpital Specjalistyczny Brzeziny, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 6). Może w nim uczestniczyć każdy, kto jest zainteresowany kinesiotapingiem (wstęp wolny). Dr K. Kase opowie, dlaczego zajął się kinesiotapingiem, zaprezentuje stosowane przez siebie metody pracy, odpowie na pytania uczestników spotkania.

Spotkanie z doktorem K. Kase – 14 kwietnia 2017, godzina 15.00

Szpital Specjalistyczny Brzeziny, II piętro przy Bloku Operacyjnym
(Brzeziny, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 6)
Wstęp wolny – ZAPRASZAMY

Doktor Kase zaczął myśleć o terapii łagodzenia bólu z użyciem opracowanych przez siebie plastrów już blisko 40 lat temu. Ponieważ jest chiropraktykiem i nie mógł stosować leków, skupił się na szukaniu metody fizjoterapeutycznej. Oparł się na obserwacjach, z których wynikało, że utrzymywanie mięśni w ruchu pomaga w łagodzeniu bólu i przyspiesza proces gojenia urazów. W miejscu bólu nakleja on na skórze elastyczne plastry własnego pomysłu, rozciągające się podobnie jak skóra, którą pokrywają (zachowują się jak „druga” skóra – parametry plastrów są podobne do tych, które cechują skórę). Dr Kase uważa, że odpowiednio naklejony plaster oddziałuje na umieszczone pod skórą receptory bólu, co wpływa na poziom odczuwania bólu. Specjalnie dobrana elastyczność plastra nie ogranicza jednocześnie swobody ruchów, co też ma wpływ na proces leczenia nadwyrężonych mięśni, odzyskiwanie sprawności.