Każdy, kto nie ma jeszcze dostępu do swojego indywidualnego konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, będzie mógł go dostać 27 października – w przychodni POZ przy ul. Bohaterów Warszawy 2.

Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis utworzony i prowadzony przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Są w nim gromadzone wszystkie informacje dotyczące każdego, kto korzysta ze świadczeń medycznych w ramach NFZ. Są tu między innymi dane o przebiegu naszego leczenia, zabiegach, operacjach, przepisanych lekach, o kwocie zapłaconej za te świadczenia, o tym, czy jesteśmy ubezpieczeni, czy nie. Każdy z nas ma w ZIP indywidualne konto, za pośrednictwem którego możemy mieć wgląd w te informacje – NFZ zachęca byśmy je śledzili, sprawdzali.

Żeby mieć jednak za pośrednictwem Internetu stały dostęp do swojego konta, trzeba dostać indywidualny login (nazwa identyfikatora użytkownika konta) oraz hasło. Można je oczywiście otrzymać każdego dnia w oddziale wojewódzkim funduszu w Łodzi, ale można będzie go także przez dwa dni dostać w Brzezinach.

Wszystko dzięki wspólnej akcji informacyjnej naszego szpitala i Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. 27 października w przychodni POZ przy ul. Bohaterów Warszawy 2 będzie bowiem dyżurował – w godzinach od 10.00 do 15.00 – pracownik ŁOW NFZ. Wystarczy przyjść wtedy z dokumentem tożsamości (dowód, paszport) i uzyskać dostęp do swojego konta ZIP bez konieczności wizyty w siedzibie ŁOW NFZ.

Będzie można oczywiście uzyskać także informacje na temat świadczeń medycznych, bezpłatnych badań profilaktycznych dostępnych w placówkach medycznych w naszym regionie. Razem z pracownikiem NFZ będzie dyżurował farmaceuta, którego będzie można pytać o wszystko, co wiąże się z programem darmowych leków dla pacjentów po 75 roku życia.

Zapraszamy:

• 27 października w godzinach od 9.00 do 15.00 do przychodni POZ przy ul. Bohaterów Warszawy 2.