W Wielospecjalistycznej Przychodni Lekarskiej, działającej przy Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny, można skorzystać z porady chirurga onkologa.

Szpital w Brzezinach specjalizuje się w kompleksowym leczeniu osób z chorobami nowotworowymi, głównie jelita grubego. W placówce utworzono pierwsze w Polsce Centrum Leczenia Chorób Jelit. Pacjenci mogą korzystać z konsultacji w poradniach specjalistycznych, zaawansowanej diagnostyki, szpital zatrudnia wysokiej klasy chirurgów, w tym specjalistów chirurgii onkologicznej, ma oddział chemioterapii.

Każdego dnia operowani są tu pacjenci z nowotworami jelita grubego, obok klasycznych operacji szpital specjalizuje się też w zabiegach i operacjach wykonywanych endoskopowo: przy użyciu kolonoskopu czy gastroskopu. Lekarze wykonują zabiegi i operacje w nowym bloku operacyjnym, w szpitalu działa świetnie wyposażony Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej.

Placówka wciąż rozszerza specjalizację onkologiczną, między innymi o leczenie chorób nowotworowych piersi, w przyszpitalnej przychodni do dyspozycji pacjentów jest też chirurg onkolog.

– Niektórzy z pacjentów, korzystających z naszej poradni są zaskoczeni, że mogą zapisać się na wizytę u lekarza takiej specjalności – mówi doktor Łukasz Rajchert, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, który przyjmuje w Wielospecjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Brzezinach. – Zależało nam na tym, by w ramach szpitalnej, coraz szerszej specjalizacji leczenia chorób nowotworowych, pacjenci mogli zasięgnąć porady chirurga onkologa. Przyjść do specjalisty z dolegliwościami, objawami, które ich niepokoją, skonsultować wyniki badań czy dostać skierowanie na odpowiednie badania diagnostyczne, dowiedzieć się wszystkiego o leczeniu, operacji czy zabiegu, jeśli będą one konieczne. Opiekujemy się także pacjentami, którzy odbyli leczenie operacyjne w szpitalu, pacjentami wymagającymi kontroli onkologicznej po takim leczeniu.

Żeby skorzystać z porady chirurga onkologa w przyszpitalnej przychodni w Brzezinach trzeba mieć skierowanie, na przykład od lekarza pierwszego kontaktu. Badania diagnostyczne można wykonać w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny.