Szpital Specjalistyczny Brzeziny uzyskał akredytację Ministra Zdrowia. Oznacza to, że brzezińska placówka spełnia określone przez ministerstwo najwyższe standardy związane z jakością udzielnych świadczeń zdrowotnych.

Szpital był kontrolowany i oceniany przez wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, działające przy Ministerstwie Zdrowia. Sprawdzano funkcjonowanie placówki na każdym polu, począwszy od zarządzania, poprzez procedury medyczne, jakość świadczonych usług medycznych (od laboratorium po sale operacyjne), warunki w jakich przebywają pacjenci, ich wyżywienie, procedury pozwalające na ciągłe doskonale i podnoszenie standardów medycznych.

Przygotowanie szpitala do oceny akredytacyjnej poprawiło organizację pracy placówki, usprawniło jej funkcjonowanie. Umocni też wizerunek brzezińskiego szpitala, postrzeganego dziś jako jeden z najnowocześniejszych w regionie, w którym pracują wybitni lekarze, stosujący nowoczesne metody leczenia, wykonujący skomplikowane operacje.

– Akredytacja Ministra Zdrowia to przede wszystkim bardzo ważna informacja dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego Brzeziny, którzy z najbardziej wiarygodnego źródła otrzymują potwierdzenie, że leczą się w placówce, przestrzegającej najwyższych standardów medycznych i etycznych. W której mogą czuć się bezpieczni, mieć pewność, że będą dobrze leczeni – mówi dr n. med. Jarosław Buczyński, wiceprezes zarządu szpitala ds. medycznych.

Certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia jest kolejnym, który otrzymał szpital. Placówka może się pochwalić między innymi certyfikatem jakości ISO oraz wprowadzeniem Systemu Zarządzania Jakością. Wdrożenie procedur ISO oznacza, że wszyscy pracownicy wykonują określone zadania identycznie, z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa.