Szpital w Brzezinach został wybrany przez Ministerstwo Zdrowia jako jedna z kilkudziesięciu placówek medycznych, w których będzie realizowany Program Badań Przesiewowych raka jelita grubego. Profilaktyczne badanie kolonoskopowe skutecznie zapobiega zachorowaniu na ten nowotwór, zwiększa szanse na wyleczenie – w przypadku wykrycia go we wczesnej fazie rozwoju.

Do badań kwalifikują się Pacjenci:

• w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego,
  • w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego.

Do badań nie kwalifikują się Pacjenci, którzy w ciągu 10 lat miały już przeprowadzone badanie kolonoskopowe.

Zapisy na badania – codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 15:00

• telefonicznie: 46 875 25 01, 46 874 20 02 wew. 500
  • osobiście – Szpital Specjalistyczny Brzeziny, wejście od ul. Wojska Polskiego.

W trakcie zapisu na badanie zostaną przekazane niezbędne informacje dotyczące przygotowania do badania oraz jego przebiegu.
Skierowaniem na badanie jest ankieta (link poniżej) wypełniona przez osoby gotowe poddać się kolonoskopii oraz podpisana przez lekarza kierującego. Ankieta powinna trafić do Ośrodka realizującego program.

Program badań przesiewowych ankieta

Serdecznie zapraszamy.