Szpital w Brzezinach został wybrany przez Ministerstwo Zdrowia jako jedna z kilkudziesięciu placówek medycznych, w których będzie realizowany program Badań Przesiewowych raka jelita grubego. Profilaktyczne badanie kolonoskopowe skutecznie zapobiega zachorowaniu na ten nowotwór, zwiększa szanse na wyleczenie – w przypadku wykrycia go we wczesnej fazie rozwoju.

Do badań kwalifikują się Pacjenci:

• w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego,
  • w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego.

Do badań nie kwalifikują się Pacjenci, którzy w ciągu 10 lat miały już przeprowadzone badanie kolonoskopowe.

Zapisy na badania – codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 15:00

• telefonicznie: 46 875 25 01, 46 874 20 02 wew. 500
  • osobiście – Szpital Specjalistyczny Brzeziny, wejście od ul. Wojska Polskiego.

W trakcie zapisu na badanie zostaną przekazane niezbędne informacje dotyczące przygotowania do badania oraz jego przebiegu.

Serdecznie zapraszamy.